Mercedes CLA180 d1,5 Shooting Brake aut. 5d
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2021 |
| Kilometertal | 238.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 20,8 km/l |
| CO2 udledning | 125 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.380 kr. / år |
| Ydelse | 116 hk/260 nm |
| Acceleration | 11,2 sek. |
| Tophastighed | 203 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.400 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
BEMÆRK:
- AFHENTNINGSTILBUD TIL CVR NR
- ALLE SERVICE OVERHOLDT HOS MERCEDES
- SIDSTE SERVICE VED 236.651KM D. 05-02-2026
- ORG. SVINBART TRÆK
- LED HIGH PERFORMANCE LYGTER
- EL BAGKLAP
- PARKERINGS SENSOR FOR/BAG
- BAKKAMERA
- AKTIV SPORASSIST
- AKTIV BREMSE ASSIST
- ATTENTION ASSIST
- HEADUP DISPLAY
- SORT HIMMEL
- NAVIGATION
- APPLE CARPLAY + ANDROID AUTO
- PÆN OG VELHOLDT
kørecomputer, digitalt cockpit, multifunktionsrat, højdejust. forsæder, mørk loftbeklædning, alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, led kørelys, led baglygter, tagræling, svingbart træk (manuel), automatgear, ratgearskifte, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, automatisk start/stop, el betjent bagklap, headup display, elektrisk parkeringsbremse, cd/radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, usb-c tilslutning, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, træthedsregistrering, skiltegenkendelse, isofix, automatisk lys, airbag, esp, vognbaneassistent.
BILLIG FORSIKRING TILBYDES, OGSÅ TIL 1.GANGS KØBERE -
FINANSIERING BÅDE MED OG UDEN UDBETALING, RING OG HØRE NÆRMERE.
VI TAGER GERNE DIN BIL I BYTTE.
ALLE VORES BILER HAR VÆRET IGENNEM VORES KLARGØRING OG ALLE PRISER ER INKL. KLARGØRINGS OMKOSTNINGER.
*FORBEHOLD FOR TASTEFEJL*
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 408.918 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 505 liter |
| Vægt | 1.500 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 469 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 500 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.400 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 43 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Isofix |
|---|---|
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Airbags | LED baglygter |
| Alufælge | LED Kørelys |
| Antispin | Mørk loftbeklædning |
| Automatgear | Multifunktionsrat |
| Automatisk lys | Musikstreaming via bluetooth |
|---|---|
| Automatisk start/stop | Navigation |
| Bakkamera | Nøglefri tænding |
| CD/radio | Parkeringssensor (bag) |
| Dæktryksmåler | Parkeringssensor (for) |
| Digitalt cockpit | Ratbetjent gearskifte |
| El betjent bagklap | Ratgearskifte |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Sædevarme |
| Elektrisk parkeringsbremse | Skiltegenkendelse |
| ESP / ESC | Svingbart træk (manuelt) |
| Fartpilot | Tagræling |
| Fjernb. centrallås | Træthedsregistrering |
| Fuldaut. klima | Udv. temp. måler |
| Håndfrit til mobil | USB C tilslutning |
| Head-up display | Vognbaneassistent |
| Højdejust. forsæde |