Mercedes C300 e2,0 AMG Line Night Edition stc. aut. 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2020 |
| Kilometertal | 91.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 62,5 km/l |
| Rækkevidde | (NEDC) 52 km |
| Batterikapacitet | 13,5 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 139 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 35 g/km |
| Euronorm | 5 |
| Periodisk afgift | 1.280 kr. / år |
| Ydelse | 320 hk/700 nm |
| Acceleration | 5,5 sek. |
| Tophastighed | 250 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 9 |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
SE HER | På lager, Fartpilot, Multibeam Matrix LED Forlygter, El-bagklap, Burmester lydanlæg, Sædevarme for, Digital instrumentering, Semi el-justerbar førersæde, Multifunktionsrat, P-sensor for/bag m. bakkamera, Parkeringsassistent, Navigation og meget mere
Hybrid info:
Rækkevidde: (WLTP): 52 km
Hjemmeladning: 7,4 kw/2 faser (ca. 2 timer)
Se flere billeder, få et overblik over totalomkostninger og faktorers påvirkning på rækkevidden på am.dk
Husk at booke en forudgående aftale her eller via am.dk - så er bilen gjort klar, når du kommer, og der er sat tid af med en salgskonsulent til at snakke om handlen efterfølgende.
Har du behov for et billån, så kan vi hjælpe med finansiering til markedets bedste priser og vilkår, og vi tager naturligvis også gerne din nuværende bil i bytte, hvis du har behov for at få afsat den.
Salgsafdelingen åbningstider:
Man-Fre kl. 10.00 - 17.00
Lørdag kl. 11.00 - 15.00
Søndag kl. 10.00 - 15.00
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 315 liter |
| Vægt | 1.870 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 481 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 545 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | - |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| ABS-bremser | Isofix |
| Airbags | Kørecomputer |
| Aircondition | LED baglygter |
| Alufælge | LED Kørelys |
| Antispin | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
|---|---|
| Automatisk lys | Navigation |
| Bakkamera | Nøglefri tænding |
| Centrallås | Parkeringssensor (bag) |
| Dæktryksmåler | Parkeringssensor (for) |
| El-sidespejle m. varme | Sædebetræk, stof |
| ESP / ESC | Sædevarme |
| Fartpilot | Splitbagsæde |
| Fjernb. centrallås | Stofindtræk |
| Fuld LED forlygter | Udv. temp. måler |
| Fuldaut. klima |