Mercedes C2202,2 BlueTEC Avantgarde stc. aut. 5d
Kontantpris
149.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2014 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2014 |
| Kilometertal | 209.500 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 22,2 km/l |
| CO2 udledning | 117 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.960 kr. / år |
| Ydelse | 170 hk/400 nm |
| Acceleration | 7,6 sek. |
| Tophastighed | 229 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
FØRST KLAR TIL UDLEVERING EFTER D. 27/4
Meget flot C-Klasse Avantgarde. Highlights på bilen:
✅Aftageligt træk
✅Fartpilot
✅17" alufælge (Vinterdæk)
✅El betjent bagklap
✅Navigation
✅Bluetooth
✅Bakkamera & Parkeringssensor
✅Sædevarme
aftageligt træk, fartpilot, 17" alufælge, el betjent bagklap, navigation, musikstreaming via bluetooth, bakkamera, dellæderindtræk, el indst. førersæde, kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, splitbagsæde, led kørelys, tagræling, automatgear, fjernb. centrallås, udv. temp. måler, sædevarme, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), isofix
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.515 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 470 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 675 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 41 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Kørecomputer |
|---|---|
| ABS-bremser | Læderrat |
| Aftageligt træk | LED Kørelys |
| Alufælge | Multifunktionsrat |
| Anhængertræk, aftagl. | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Navigation |
| Bakkamera | Parkeringssensor (bag) |
|---|---|
| Dellæderindtræk | Parkeringssensor (for) |
| El betjent bagklap | Sædebetræk, dellæder |
| El indst. førersæde | Sædevarme |
| Elsæder | Splitbagsæde |
| Fartpilot | Tagræling |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |
| Isofix |