Mercedes C220 d2,0 AMG Line stc. aut. 5d
Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2019 |
| Kilometertal | 285.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 19,6 km/l |
| CO2 udledning | 135 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.600 kr. / år |
| Ydelse | 194 hk/400 nm |
| Acceleration | 7,0 sek. |
| Tophastighed | 233 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 9 |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | Koksmetal |
Beskrivelse
adaptiv fartpilot, 18" alufælge, fuld led forlygter, glastag, el-soltag, svingbart træk (manuel), el betjent bagklap, elektrisk parkeringsbremse, navigation, dab radio, apple carplay, android auto, musikstreaming via bluetooth, usb-a tilslutning, håndfrit til mobil, bakkamera, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), automatisk nødbremsesystem, sædevarme, 4x el-ruder, automatisk start/stop, nøglefri tænding, 2 zone klima, automatgear, ratgearskifte, multifunktionsrat, læderrat, kørecomputer, dobbelt bagagerumsbund, sportssæder, dellæderindtræk, højdejust. forsæder, el indst. forsæder, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, bagagerumsdækken, el-klapbare sidespejle m/varme, led baglygter, tagræling, mørktonede ruder i bag, led kørelys, fjernb. centrallås, udv. temp. måler, aut. nedbl. bakspejl, airbag, esp, regnsensor, automatisk lys, dæktryksmåler, isofix, antispin,kop holder,armlæn.
LEVERES NYSYNET.
TAGER GERNE BIL I BYTTE.
TIDLIGERE REG NR EB45383
ATRAKTIV FINANSERING TILBYDES MED 0 KR I UDBETALING.
RING ELLER SKRIV EN MAIL FOR EN FREMVISNING.
TLF 81619797
TLF 51774422
EMAIL MSAUTOOGHANDEL@OUTLOOK.DK
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 460 liter |
| Vægt | 1.545 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 470 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 690 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 66 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| 2 zone klima | Håndfrit til mobil |
| 4x el-ruder | Højdejust. forsæde |
| ABS-bremser | Isofix |
| Adaptiv fartpilot | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Airbags | Kørecomputer |
| Alufælge | Læderrat |
|---|---|
| Android auto | LED baglygter |
| Antispin | LED Kørelys |
| Apple carplay | Mørk loftbeklædning |
| Aut. nedbl. bakspejl | Mørktonede ruder i bag |
| Auto. nødbremse | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Navigation |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri tænding |
| Automatisk start/stop | Panoramatag |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (bag) |
| Bakkamera | Parkeringssensor (for) |
| Bakspejl m. nedbl. | Ratbetjent gearskifte |
| DAB radio | Ratgearskifte |
| Dæktryksmåler | Regnsensor |
| Dellæderindtræk | Sædebetræk, dellæder |
| Dobbelt bagagerumsbund | Sædevarme |
| El betjent bagklap | Splitbagsæde |
| El indst. forsæder | Sportssæder |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Svingbart træk (manuelt) |
| El-soltag | Tagræling |
| Elektrisk parkeringsbremse | Tonede ruder |
| Elsæder | Udv. temp. måler |
| ESP / ESC | USB A tilslutning |
| Fjernb. centrallås | USB tilslutning |