Mercedes C2002,2 CDi stc. aut. BE 5d
Kontantpris
89.999 kr.Detaljer
| Modelår | 2014 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2014 |
| Kilometertal | 283.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 19,6 km/l |
| CO2 udledning | 135 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 4.960 kr. / år |
| Ydelse | 136 hk/360 nm |
| Acceleration | 9,5 sek. |
| Tophastighed | 207 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
Jeg sælger min Mercedes C200 CDI stationcar fra 2014. Det er en komfortabel og velkørende bil, som egner sig godt til både hverdag og længere ture.
Bilen har kørt ca. 283.xxx km og kører som den skal.
Udstyr:
• Automatgear
• Fuldaut. klima + aircondition
• Fartpilot
• Multifunktionsrat + læderrat
• Sædevarme
• 4× el-ruder
• El-sidespejle
• Centrallås + fjernb. centrallås
• Navigation
• CD/radio
• Musikstreaming via Bluetooth
• Håndfri til mobil
• USB-C tilslutning + AUX
• Parkeringssensor (for og bag)
• LED kørelys
• Mørktonede ruder bag
• Alufælge
• Anhængertræk
Sikkerhed:
• 6 airbags
• ESP
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 559.773 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.545 kg |
| Bredde | 177 cm |
| Længde | 461 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 640 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 66 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
|---|---|
| Alufælge | Sædevarme |
| El-ruder | Servo |