Mercedes C2002,0 Exclusive aut. 4d
Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2016 |
| Kilometertal | 89.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 18,9 km/l |
| CO2 udledning | 122 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.760 kr. / år |
| Ydelse | 184 hk/300 nm |
| Acceleration | 7,3 sek. |
| Tophastighed | 235 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
17" alufælge, LÆDERINDTRÆK, kørecomputer, ELSÆDER I BEGGE SIDER, multifunktionsrat, LED HIGH PERFORMANCE FORLYGTER, splitbagsæde, el-klapbare sidespejle m/varme, fuldaut. klima, fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, navigation, musikstreaming via bluetooth, aux tilslutning, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), isofix, INT BØRNESÆDER BAG, alle service overholdt ved MERCEDES-BENZ, drive modes,
Farve Tenorit Grå
Der tages forbehold for evt. tastefejl vedr. beskrivelse(udstyr)
Prisen er excl. Nr Plader 1500,-
KONTAKT OS IDAG - FØR BESIGTIGELSE er det altid en god idé at ringe i forvejen, så vi sikrer du ikke kører forgæves.
📱 Peter Rene Bostrup 42 22 87 32 pb@langerbiler.dk
📱 Bjørn Langer 23 26 13 90 bjl@langerbiler.dk
Tåsingevej 5 - 9500 Hobro 💻 www.langerbiler.dk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.465 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 469 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 565 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Tankkapacitet | 41 l |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Kørecomputer |
|---|---|
| ABS-bremser | Læderindtræk |
| Alufælge | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| AUX tilslutning | Navigation |
| El indst. forsæder | Parkeringssensor (bag) |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Parkeringssensor (for) |
|---|---|
| Elsæder | Sædebetræk, læder |
| Fartpilot | Sædevarme |
| Fuld LED forlygter | Splitbagsæde |
| Fuldaut. klima | Udv. temp. måler |
| Isofix |