Mercedes AMG GT S4,0 aut. 2d
Kontantpris(Uden afgift)
550.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2016 |
| Kilometertal | 75.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 10,6 km/l |
| CO2 udledning | 217 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 9.200 kr. / år |
| Ydelse | 510 hk/650 nm |
| Acceleration | 3,8 sek. |
| Tophastighed | 310 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
Mercedes AMG GT S - fremstår i flot stand
Fuld servicebog fra autoriseret Mercedes
Highlights
- Fartpilot
- Panorama glastag
- Burmester lydsystem
- MB Connect
- Parkeringshjælp for og bag
- Bakkamera
- Blindvinkelsassistent
- Keyless go/entry
- Sædevarme
- Dynamiske blink bag
- LED High Performance lygter
- AMG elektroniks spærredifferentiale
- Sportchassis med AMG ridecontrol
- 7-trin AMG Speedshift DCT
- AMG Performance rat
- AMG Performance udstødning med aktiv spjæld
- Garageportsåbner
- Eksklusiv interiørpakke
- Interiørlister i mat carbon
- AMG Nightpakke
AMG GTS leverer 510 HK & 650 NM
0-100 km/h - 3,8 sek
Købspris: 550.000 kr ex. moms og afgift
Kontakt
E-mail: philip@cardeal.dk
Tlf: 23101515
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 2.601.900 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Coupe |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.645 kg |
| Bredde | 194 cm |
| Længde | 455 cm |
|---|---|
| Højde | 129 cm |
| Lasteevne | 245 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 8 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 65 l |
| Døre | 2 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Automatgear |
|---|