Mercedes AMG GT 433,0 aut. 4Matic+ 4d
Kontantpris
699.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2020 |
| Kilometertal | 110.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 10,4 km/l |
| CO2 udledning | 266 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 10.040 kr. / år |
| Ydelse | 367 hk/500 nm |
| Acceleration | 4,9 sek. |
| Tophastighed | 270 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 9 |
| Trækvægt | 2.460 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Rigtig flot stand, passet og plejet, skal sed
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 1.943.288 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | 456 liter |
| Vægt | 1.840 kg |
| Bredde | 194 cm |
| Længde | 505 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 675 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.460 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 6 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 80 l |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Servo |
|---|