Mercedes A2001,3 AMG Line aut. 5d
Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2018 |
| Kilometertal | 88.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 20,8 km/l |
| CO2 udledning | 111 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 163 hk/250 nm |
| Acceleration | 8,0 sek. |
| Tophastighed | 225 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Husk alle vores biler kan finansieres med eller uden udbetaling, Lækker Mercedes A200 1,3 AMG-Line i farven Polarhvid, Alcantaraindtræk, Automatgear 9G-tronic m. ratgearskifte, Adaptiv fartpilot, parkeringssensor for & bag, bakkamera m. hjælpelinjer, Vognbaneassistent, 18" AMG alufælge, AMG-STYLING - FRONTSPOILER, SIDESKØRT, AMG Multifunktionslæderrat, Fuldaut. klima, 2 zone klima, Sædevarme 3-trin, Navigation, Håndfrit til mobil, Musikstreaming via bluetooth, USB-c tilslutning, Nøglefri tænding, 4x el-ruder, Elektrisk parkeringsbremse, Udv. temp. måler, Digitalt cockpit, Højdejust. førersæde, Splitbagsæde, Mørk loftbeklædning, Mørktonede ruder i bag, LED kørelys, El-klapbare sidespejle, Fjernb. centrallås, ESP, Regnsensor, Automatisk lys, Isofix, Dæktryksmåler, Der tages forbehold for tastefejl.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 355 liter |
| Vægt | 1.375 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 442 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 510 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 43 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Klimaanlæg, 2-zonet |
|---|---|
| 2 zone klima | Læderrat |
| 4x el-ruder | LED Kørelys |
| ABS-bremser | Mørk loftbeklædning |
| Adaptiv fartpilot | Mørktonede ruder i bag |
| Alcantaraindtræk | Multifunktionsrat |
| Alufælge | Musikstreaming via bluetooth |
|---|---|
| Antispin | Navigation |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (bag) |
| Bakkamera | Parkeringssensor (for) |
| Dæktryksmåler | Ratbetjent gearskifte |
| Digitalt cockpit | Ratgearskifte |
| El-klapbare sidespejle | Regnsensor |
| Elektrisk parkeringsbremse | Sædevarme |
| ESP / ESC | Splitbagsæde |
| Fjernb. centrallås | Tonede ruder |
| Fuldaut. klima | Udv. temp. måler |
| Håndfrit til mobil | USB C tilslutning |
| Højdejust. førersæde | Vognbaneassistent |
| Isofix |