Mercedes A2001,3 AMG Line aut. 5d
Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2019 |
| Kilometertal | 79.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 15,9 km/l |
| CO2 udledning | 135 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 163 hk/250 nm |
| Acceleration | 8,0 sek. |
| Tophastighed | 225 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
SÆLGES SOM FORMIDLINGSSALG - BILEN LEVERES NY SYNET OG NY SERVICERET. NÆSTE EJER FÅR 1 ÅRS GARANTI MED I KØBET (CARGARANTI)
SUPER FLOT BIL MED EN HEL MASSE UDSTYR.
, kørecomputer, multifunktionsrat, læderindtræk, læderrat, sportssæder, højdejust. forsæder, el indst. forsæder, justerbar lændestøtte, el indst. førersæde, el-justerbar lændestøtte, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, ambiente belysning, alufælge, helårshjul, el-soltag, el-sidespejle m/varme, led kørelys, el-klapbare sidespejle, matrix led forlygter, automatgear, aircondition, fjernb. centrallås, fartpilot, centrallås, nøglefri tænding, sædevarme, adaptiv fartpilot, udv. temp. måler, 4x el-ruder, automatisk start/stop, android auto, apple carplay, håndfrit til mobil, navigation, dab+ radio, musikstreaming via bluetooth, internet, usb-c tilslutning, dab radio, usb-a tilslutning, alarm, bakkamera, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), trafikkamera, airbag, esp, auto hold, blindvinkelsassistent, automatisk nødbremsesystem, automatisk lys, nightvision, isofix, fjernlysassistent, skiltegenkendelse, dæktryksmåler
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 355 liter |
| Vægt | 1.375 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 442 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 510 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 43 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| ABS-bremser | Fjernlysassistent |
| Adaptiv fartpilot | Håndfrit til mobil |
| Airbags | Helårshjul |
| Aircondition | Højdejust. forsæde |
| Alarm | Internet |
| Alufælge | Isofix |
|---|---|
| Ambiente belysning | Justerbar lændestøtte |
| Android auto | Kørecomputer |
| Antispin | Læderindtræk |
| Apple carplay | Læderrat |
| Auto hold | LED Kørelys |
| Auto. nødbremse | Matrix LED forlygter |
| Automatgear | Mørk loftbeklædning |
| Automatisk lys | Multifunktionsrat |
| Automatisk nødbremsesystem | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk start/stop | Navigation |
| Bakkamera | Nightvision |
| Blindvinkelassistent | Nøglefri tænding |
| Centrallås | Parkeringssensor (bag) |
| DAB radio | Parkeringssensor (for) |
| DAB+ Radio | Sædebetræk, læder |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| El indst. førersæde | Skiltegenkendelse |
| El indst. forsæder | Splitbagsæde |
| El-justerbar lændestøtte | Sportssæder |
| El-klapbare sidespejle | Trafikkamera |
| El-sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| El-soltag | USB A tilslutning |
| Elsæder | USB C tilslutning |
| ESP / ESC | USB tilslutning |
| Fartpilot |