Mercedes A180 d1,5 Progressive aut. 5d
Kontantpris
229.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2021 |
| Kilometertal | 73.800 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 22,2 km/l |
| CO2 udledning | 118 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.380 kr. / år |
| Ydelse | 116 hk/260 nm |
| Acceleration | 10,5 sek. |
| Tophastighed | 202 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.400 kg |
| Farve | Koksmetal |
Beskrivelse
🚗 Mercedes A180 d 1,5 Progressive aut. 5d
🗓️ Første registrering: 8/2021
🚗 Kørt: 73.800 KM
🎨 Farve: Koksgrå metal
🪑 Indtræk: Dellæder sort
Udstyr:
Fartpilot
Sædevarme
Automatisk lystænding
Digitalt cockpit
Automatisk nedblændeligt bakspejl
Navigation
Bluetooth
Lane assist
P-sensor for og bag
Bakkamera
Nøglefri start
Højdejusterbare forsæder
Klimaanlæg
FULL LED forlygter
17'' alufælge m. helårsdæk
El-ruder
El-klapbare sidespejle
Og meget meget mere...
💰 Attraktiv finansiering med og uden udbetaling - Kontakt salgsafdelingen
Populære tilvalg:
Vinterhjul komplet: Kr. 10.995,-
2 års FRAGUS garanti FRA kun: Kr. 5.995,-
Undervognsbehandling: Kr. 4.995,-
📞 Kontakt os for yderligere information eller for at booke en prøvekørsel. 🚨 Der tages forbehold for tastefejl.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 355 liter |
| Vægt | 1.445 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 442 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 490 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.400 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 43 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Elektrisk kabinevarmer |
|---|---|
| 4 airbags | Elektrisk parkeringsbremse |
| 4x el-ruder | ESP / ESC |
| 6 airbags | Fartpilot |
| 7 airbags | Fjernb. centrallås |
| 8 airbags | Fuld LED forlygter |
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
|---|---|
| Airbags | Håndfrit til mobil |
| Aircondition | Helårshjul |
| Alufælge | Højdejust. førersæde |
| Ambiente belysning | Højdejust. forsæde |
| Antispin | Intelligent hastighedsassistent |
| Aut. nedbl. bakspejl | Isofix |
| Auto hold | Kørecomputer |
| Auto. nødbremse | Læderrat |
| Automatgear | LED baglygter |
| Automatisk lys | LED Kørelys |
| Automatisk nødbremsesystem | Lygtevasker |
| Automatisk start/stop | Multifunktionsrat |
| Bagagerumsdækken | Musikstreaming via bluetooth |
| Bakkamera | Navigation |
| Bakspejl m. nedbl. | Nøglefri tænding |
| Centrallås | Parkeringssensor (bag) |
| DAB radio | Parkeringssensor (for) |
| DAB+ Radio | Regnsensor |
| Dæktryksmåler | Sædebetræk, dellæder |
| Delkunstlæderindtræk | Sædevarme |
| Dellæderindtræk | Skiltegenkendelse |
| Digitalt cockpit | Splitbagsæde |
| Dobbelt bagagerumsbund | Stemmebetjening |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Træthedsregistrering |
| El-ruder | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle | Vognbaneassistent |
| El-sidespejle m. varme |