McLaren 765LT4,0 Spider 2d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2022 |
| Kilometertal | 150 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 8,1 km/l |
| CO2 udledning | 280 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 10.040 kr. / år |
| Ydelse | 765 hk/800 nm |
| Acceleration | 2,8 sek. |
| Tophastighed | 330 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Grønmetal |
Beskrivelse
McLaren 765LT Spider
12 måneders erhvervsleasing
* Førstegangsydelse kr. 300.000, - excl. moms
* Månedlig leasingydelse kr. 44.052, - excl. moms
* Restværdi kr. 2.970.000, - excl. moms og afgift
12 måneders privat-flexleasing
* Førstegangsydelse kr. 375.000, - inkl. moms
* Månedlig leasingydelse kr. 55.065, - inkl. moms
* Restværdi kr. 2.970.000 - excl. moms og afgift
Bemærk en ud af 765 produceret!
Udstyr:
* 20" LT letvægtsfælge
* Adaptiv undervogn
* Adaptive LED forlygter
* B&W lydsystem
* Bakkamera
* Carbon difusser
* Carbon dørlister
* Carbon frontspoiler
* Carbon interiør trim
* Carbon midterkonsol
* Carbon sideskørter
* El indst. sidespejle
* El indst. forsæder
* Fartpilot
* Frontlift
* Keramiske bremser
* Keyless start
* McLaren Track Telemetry
* MSO Speciallakering i Napier Green
* Navigation
* Skålsæder i Touring design
* Sædevarme
* Titanium sportsudstødning
Fremvisning efter aftale
Der tages forbehold for tastefejl.
kørecomputer, digitalt cockpit, multifunktionsrat, alcantaraindtræk, sportssæder, mørk loftbeklædning, alufælge, 19" alufælge, el-sidespejle, el-klapbare sidespejle, led kørelys, fuld led forlygter, adaptive forlygter, kurvelys, led baglygter, automatgear, ratgearskifte, fuldaut. klima, 2 zone klima, aircondition, centrallås, fjernb. centrallås, nøglefri adgang, nøglefri tænding, fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, el-ruder, automatisk start/stop, frunk, adaptiv undervogn, cd/radio, dab+ radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, usb-a tilslutning, aux tilslutning, alarm, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, automatisk lys, airbag, antispin, esp
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Cabriolet |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.278 kg |
| Bredde | 205 cm |
| Længde | 460 cm |
|---|---|
| Højde | 119 cm |
| Lasteevne | 110 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 8 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Tankkapacitet | 72 l |
| Døre | 2 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | ESP / ESC |
|---|---|
| 2 zone klima | Fartpilot |
| ABS-bremser | Fjernb. centrallås |
| Adaptiv undervogn | Frunk |
| Adaptive forlygter | Fuld LED forlygter |
| Airbags | Fuldaut. klima |
| Aircondition | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| Alarm | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Alcantaraindtræk | Kørecomputer |
| Alufælge | Kurvelys |
| Antispin | LED baglygter |
| Aut. nedbl. bakspejl | LED Kørelys |
| Automatgear | Mørk loftbeklædning |
| Automatisk lys | Multifunktionsrat |
| Automatisk start/stop | Musikstreaming via bluetooth |
| AUX tilslutning | Navigation |
| Bakkamera | Nøglefri adgang |
| Bakspejl m. nedbl. | Nøglefri tænding |
| CD/radio | Parkeringssensor (bag) |
| Centrallås | Parkeringssensor (for) |
| DAB+ Radio | Ratbetjent gearskifte |
| Dæktryksmåler | Ratgearskifte |
| Digitalt cockpit | Regnsensor |
| El-klapbare sidespejle | Sportssæder |
| El-ruder | USB A tilslutning |
| El-sidespejle | USB tilslutning |
Leasing
- Leasing typeFinansiel, ekskl. moms
- Månedlig ydelse44.052 kr.
- Førstegangsydelse300.000 kr.
- Totalpris i løbetiden828.624 kr.
- Restværdi(køber hæfter) 2.970.000 kr.
- Løbetid12 mdr.
- Antal kilometer inkluderetIkke relevant
- ForsikringIkke inkluderet
- Service og vedligeholdIkke inkluderet