Mazda MX-51,8 Miracle 2d
Kontantpris
135.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2000 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2000 |
| Kilometertal | 157.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 11,4 km/l |
| CO2 udledning | 195 g/km |
| Euronorm | 2 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 7.660 kr. / år |
| Ydelse | 140 hk/162 nm |
| Acceleration | 8,0 sek. |
| Tophastighed | 205 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Grønmetal |
Beskrivelse
Utrolig flot, med lyst indtræk. Sort tag med glasbagrude. Ingen rust. Har stået i affugtet garage, ikke kørt om vinteren. Udstyr: Godkendt Rotrex kompressor. Total rustfri udstødning 4.2.1. VMAX skivebremser foran. Alukøler JASS, intercooler, Rotrex oliekøler og køler til motorolie. Quick Shift. Roll Bar GCFabrications. CanChecked display. HSD gevind undervogn. HR krængnings-stabilisatorer. Nardi rat (org. rat medfølger). Fælge JR10.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 334.991 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Cabriolet |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.000 kg |
| Bredde | 168 cm |
| Længde | 398 cm |
|---|---|
| Højde | 122 cm |
| Lasteevne | 255 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Nej |
| Airbags | 2 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 2 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Alufælge | Servo |