Mazda MX-51,6 Trilogy 2d
Kontantpris
114.800 kr.Detaljer
| Modelår | 2003 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2003 |
| Kilometertal | 146.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 12,0 km/l |
| CO2 udledning | 187 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 6.800 kr. / år |
| Ydelse | 110 hk/134 nm |
| Acceleration | 9,7 sek. |
| Tophastighed | 191 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
SUPER FIN BIL. NYSYNET 16-2-2026 .. læderrat, læderindtræk, 15" alufælge, el-sidespejle, fjernb. centrallås, el-ruder, cd/radio, airbag. Service er lavet. Lige til at køre åbent i. Det er en TRILOGY SPECIAL EDITION MODEL. TEKTYL BEH:
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Cabriolet |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.025 kg |
| Bredde | 168 cm |
| Længde | 398 cm |
|---|---|
| Højde | 123 cm |
| Lasteevne | 225 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Nej |
| Airbags | 2 |
| Tankkapacitet | 48 l |
| Døre | 2 |
Udstyr og tilbehør
| 15 tommer Alufælge | El-sidespejle |
|---|---|
| ABS-bremser | Fjernb. centrallås |
| Airbags | Læderindtræk |
| Alufælge | Læderrat |
| CD/radio | Sædebetræk, læder |
| El-ruder |