Mazda MX-51,6 2d
Kontantpris
120.000 kr.Detaljer
| Modelår | 1990 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/1990 |
| Kilometertal | 224.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 13,0 km/l |
| CO2 udledning | 173 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.210 kr. / år |
| Ydelse | 116 hk/135 nm |
| Acceleration | 8,8 sek. |
| Tophastighed | 195 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Rød |
Beskrivelse
FLOT OG VELHOLDT MIATA. MED NOGLE LÆKRE DETALJER
KAN KØRES SOM VETERAN.
BILEN ER FRA DET AMERIKANSKE MARKED, DERFOR ER DER MERE UDSTYR END BILER FRA EUROPA.
AIRBAG, SERVO, 15" ALUFÆLGE, SPORTSUDSTØDNING,
CERAMISK COAETED.
EN KLASSIKER DER GIVER KØREGLÆDE
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 259.994 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Cabriolet |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 950 kg |
| Bredde | 168 cm |
| Længde | 395 cm |
|---|---|
| Højde | 123 cm |
| Lasteevne | 240 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Nej |
| ESP | Nej |
| Airbags | - |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 2 |