Mazda MX-30e-SkyActiv SkyPlus 5d
Kontantpris
109.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2021 |
| Kilometertal | 29.700 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 237 km |
| Batterikapacitet | 30,0 kWh |
| Energiforbrug | 173 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 145 hk/265 nm |
| Acceleration | 9,7 sek. |
| Tophastighed | 140 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
kørecomputer, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, højdejust. forsæder, el indst. førersæde, el-justerbar lændestøtte, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, 18" alufælge, el-sidespejle m/varme, led kørelys, fuld led forlygter, ratgearskifte, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot, udv. temp. måler, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, håndfrit til mobil, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), isofix
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 225.920 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 366 liter |
| Vægt | 1.620 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 440 cm |
|---|---|
| Højde | 157 cm |
| Lasteevne | 488 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| 4x el-ruder | Højdejust. forsæde |
| ABS-bremser | Isofix |
| Adaptiv fartpilot | Kørecomputer |
| Alufælge | Læderrat |
| Automatgear | LED Kørelys |
| Bagagerumsdækken | Mørk loftbeklædning |
|---|---|
| Bakkamera | Multifunktionsrat |
| El indst. førersæde | Nøglefri tænding |
| El-justerbar lændestøtte | Parkeringssensor (bag) |
| El-sidespejle m. varme | Parkeringssensor (for) |
| Elektrisk parkeringsbremse | Ratbetjent gearskifte |
| Elsæder | Ratgearskifte |
| Fjernb. centrallås | Regnsensor |
| Fuld LED forlygter | Splitbagsæde |
| Fuldaut. klima | Udv. temp. måler |