Mazda CX-52,0 SkyActiv-G 160 Optimum aut. AWD 5d
Kontantpris
99.995 kr.Detaljer
| Modelår | 2012 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2012 |
| Kilometertal | 243.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 15,2 km/l |
| CO2 udledning | 151 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 4.320 kr. / år |
| Ydelse | 160 hk/208 nm |
| Acceleration | 9,6 sek. |
| Tophastighed | 187 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
automatgear, aircondition, fuldaut. klima, 17" alufælge, alufælge, afh tilbud, mere på vej , lige kommet ind,
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 442.240 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.537 kg |
| Bredde | 184 cm |
| Længde | 454 cm |
|---|---|
| Højde | 171 cm |
| Lasteevne | 493 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 56 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Alufælge |
|---|---|
| ABS-bremser | Automatgear |
| Aircondition | Fuldaut. klima |