Mazda CX-32,0 SkyActiv-G 120 Vision aut. 5d
Kontantpris
139.800 kr.Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2019 |
| Kilometertal | 105.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 18,0 km/l |
| CO2 udledning | 154 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.260 kr. / år |
| Ydelse | 120 hk/204 nm |
| Acceleration | 9,9 sek. |
| Tophastighed | 187 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Brunmetal |
Beskrivelse
Velholdt CX3 Vision aut.
Sommer og vinterhjul på alufælge
Originale gummi bundmåtter også i bagagerum.
Navigation
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 245.821 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 350 liter |
| Vægt | 1.198 kg |
| Bredde | 177 cm |
| Længde | 428 cm |
|---|---|
| Højde | 154 cm |
| Lasteevne | 532 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 48 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
|---|---|
| Alufælge | Parkeringssensor (for) |
| Automatgear | Sædevarme |
| El-ruder | Servo |
| Fartpilot | Træk |