Mazda 6261,8i LX stc. 5d
Kontantpris
22.000 kr.Detaljer
| Modelår | 1998 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/1998 |
| Kilometertal | 92.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 12,5 km/l |
| CO2 udledning | 184 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 5.980 kr. / år |
| Ydelse | 90 hk/145 nm |
| Acceleration | 12,9 sek. |
| Tophastighed | 178 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Mørkblå |
Beskrivelse
Velholdt bil med lavt kilometertal, har aktuelt kørt 92.500 km og kører løbende indtil salg. Ingen lamper som lyser, starter upåklageligt. Er blevet fuldt serviceret gennem årene hos tidligere ejer. Sælges kun, da den er kommet i overskud.
Synlig rust på begge bagskærme, som antagligt skal laves forud for syn.
Bilen står på Ærø, men kan leveres i Svendborg, Faaborg eller Fynshav mod et gebyr. Afslag i prisen ved hurtig handel.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 210.990 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.225 kg |
| Bredde | 171 cm |
| Længde | 466 cm |
|---|---|
| Højde | 152 cm |
| Lasteevne | 625 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Nej |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 64 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|