Mazda 62,0 SkyActiv-G 165 Premium stc. 5d
Kontantpris
179.990 kr.Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2018 |
| Kilometertal | 102.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 16,7 km/l |
| CO2 udledning | 151 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.260 kr. / år |
| Ydelse | 165 hk/213 nm |
| Acceleration | 9,1 sek. |
| Tophastighed | 214 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
læderrat, stofindtræk, 17" alufælge, tågelygter, el-sidespejle, varme i rat, 2 zone klima, aircondition, nøglefri tænding, fartpilot, adaptiv fartpilot, sædevarme, el-ruder, headup display, cd, dab+ radio, 360° kamera, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), Service ok.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 322.016 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 522 liter |
| Vægt | 1.280 kg |
| Bredde | 184 cm |
| Længde | 480 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 762 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 62 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Fartpilot |
|---|---|
| 2 zone klima | Head-up display |
| 360° kamera | Klimaanlæg, 2-zonet |
| ABS-bremser | Læderrat |
| Adaptiv fartpilot | Nøglefri tænding |
| Aircondition | Parkeringssensor (bag) |
| Alufælge | Parkeringssensor (for) |
|---|---|
| CD | Sædebetræk, stof |
| CD afspiller | Sædevarme |
| DAB+ Radio | Stofindtræk |
| El-ruder | Tågelygter |
| El-sidespejle | Varme i rat |