Mazda 52,0 Sport 7prs 5d
Kontantpris
49.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2007 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2007 |
| Kilometertal | 149.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 12,2 km/l |
| CO2 udledning | 188 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 6.800 kr. / år |
| Ydelse | 145 hk/185 nm |
| Acceleration | 10,8 sek. |
| Tophastighed | 196 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.400 kg |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
tidligere undervognsbehandlet,ikke ryger, service ok,Nysynet,kørecomputer, stofindtræk, 7 personers, 17" alufælge, el-sidespejle m/varme, træk, aircondition, fjernb. centrallås, fartpilot, sædevarme, 4x el-ruder, cd/radio, parkeringssensor (bag), isofix, airbag, antispin, esp...
STÅR UTROLIG PÆNT INDVENDIG SOM UDVENDIG!
SKAL SES OG PRØVES!
KØRER OG TRÆKKER FANTASTISK!
Der tages for behold for tastefejl på udstyret.
-- HTN BILER --
Køb, Salg, Bytte.
Vi har altid 30-40 biler på lager.
Kig forbi GAMMEL KØGE LANDEVEJ 384
Åbent alle dage 10:00 - 18:00
lørdag 10:00 - 17:00
søndag 10:00- 17:00
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | MPV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.355 kg |
| Bredde | 176 cm |
| Længde | 451 cm |
|---|---|
| Højde | 161 cm |
| Lasteevne | 750 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.400 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | ESP / ESC |
|---|---|
| 4x el-ruder | Fartpilot |
| 7 personers | Fjernb. centrallås |
| ABS-bremser | Isofix |
| Airbags | Kørecomputer |
| Aircondition | Parkeringssensor (bag) |
| Alufælge | Sædebetræk, stof |
|---|---|
| Antispin | Sædevarme |
| CD/radio | Stofindtræk |
| El-sidespejle m. varme | Træk |