Mazda 32,0 SkyActiv-G 120 Vision 5d
Kontantpris
99.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2015 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2016 |
| Kilometertal | 157.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 19,6 km/l |
| CO2 udledning | 117 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.760 kr. / år |
| Ydelse | 120 hk/210 nm |
| Acceleration | 8,9 sek. |
| Tophastighed | 195 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.300 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Kom ud og kør i den velkørende Mazda 3.
Bilen er bl.a. udstyret med db. klimaanlæg, varme i både forsæder, navigation samt bakkamera.
Kom forbi til en prøvetur eller ring på 53707070 eller 22305237, hvis du vil vide mere om bilen :-)
Vi glæder os til til at se dig
Og husk, at du har mulighed for at finansiere bilen via os. Vi laver billån med eller uden udbetaling. Lad os få en snak, så kan vi lave et konkret tilbud til dig.
kørecomputer, læderrat, splitbagsæde, højdejust. førersæde, alufælge, vinterhjul, el-sidespejle m/varme, tågelygter, træk, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, fartpilot, nøglefri tænding, sædevarme, 4x el-ruder, udv. temp. måler, automatisk start/stop, navigation, bakkamera, dæktryksmåler, isofix, 6 airbags, esp, antispin
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 240.638 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.280 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 446 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 535 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.300 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 51 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| 6 airbags | Isofix |
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Alufælge | Læderrat |
| Antispin | Navigation |
| Automatisk start/stop | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Sædevarme |
|---|---|
| Dæktryksmåler | Splitbagsæde |
| El-sidespejle m. varme | Tågelygter |
| ESP / ESC | Træk |
| Fartpilot | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | Vinterhjul |
| Fuldaut. klima |