Mazda 32,0 e-SkyActiv-G 150 Homura aut. 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2023 |
| Kilometertal | 97.500 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 16,4 km/l |
| CO2 udledning | 140 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/213 nm |
| Acceleration | 9,5 sek. |
| Tophastighed | 204 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.300 kg |
| Farve | Koksmetal |
Beskrivelse
Mazda 3 2,0 Skyactiv-G Mild hybrid Homura med head-up display, adaptiv fartpilot, bakkamera og meget mere!
Nævneværdigt udstyr: 🚗
- Adaptiv fartpilot
- Head-up display
- Android Auto/Apple CarPlay
- Klimaanlæg 2-zoner
- Sædevarme for
- Bakkamera
- Parkeringssensor for/bag
- Nøglefri start/døre
- Auto hold
- Skiltegenkendelse
- Vejbaneassistent
- Træthedsregistrering
- Blindvinkelassistent
- Automatisk nødbremsesystem
✅ Finansiering med og uden udbetaling
✅ Vi tager gerne din nuværende bil i bytte
✅ Gør ligesom mange andre af vores kunder - få en attraktiv serviceaftale til bilen, der matcher dine ønsker og behov!
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Vi har høj kundetilfredshed på Trustpilot
Salgsafdeling har åben:
Alle hverdage mellem 09:00 - 17:30
Lørdag: Lukket
Søndag: 11:00 - 16:00
Kontakt os
Tlf. 70 80 86 60
birkerod@bn.dk
Adresse
Birkerød Kongevej 37-39
3460 Birkerød
✅ Chat med os på bn.dk
Bjarne Nielsen i Birkerød er områdets store brugtbilhus, der ligger på Birkerød Kongevej.
Køb også din brugte bil online på bn.dk - gratis levering i hele Danmark.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 295.824 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 327 liter |
| Vægt | 1.274 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 446 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 633 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.300 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 51 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | ESP / ESC |
|---|---|
| 2 zone klima | Fartpilot |
| 4x el-ruder | Fjernb. centrallås |
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
| Adaptiv fartpilot | Håndfrit til mobil |
| Airbags | Head-up display |
| Aircondition | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| Alarm | Isofix |
| Alufælge | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Android auto | Kørecomputer |
| Antispin | Læderrat |
| Apple carplay | LED Kørelys |
| Aut. nedbl. bakspejl | Multifunktionsrat |
| Auto hold | Musikstreaming via bluetooth |
| Auto. nødbremse | Navigation |
| Automatgear | Nøglefri adgang |
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (bag) |
| Bakkamera | Parkeringssensor (for) |
| Bakspejl m. nedbl. | Regnsensor |
| Blindvinkelassistent | Sædebetræk, stof |
| Centrallås | Sædevarme |
| City steering | Skiltegenkendelse |
| DAB radio | Splitbagsæde |
| Dæktryksmåler | Stofindtræk |
| El-klapbare sidespejle | Træthedsregistrering |
| El-ruder | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle | Vognbaneassistent |
| Elektrisk parkeringsbremse |