Mazda 31,6 Premium 5d
Kontantpris
44.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2011 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2011 |
| Kilometertal | 152.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 15,4 km/l |
| CO2 udledning | 149 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.480 kr. / år |
| Ydelse | 105 hk/145 nm |
| Acceleration | 12,2 sek. |
| Tophastighed | 184 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 930 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
📌VELHOLDT OG DRIFTSIKKER MAZDA,
kørecomputer, aircondition, fartpilot, sædevarme, 16" alufælge med helårsdæk, el-klapbare sidespejle, aftageligt træk, højdejust. førersæde, multifunktionsrat, splitbagsæde, isofix, cd/radio, leveres nysynet, tidligere undervognsbehandlet,
Tidligere regnr. CS10534,
✅Leveres nysynet,
✅Leveres ny serviceret,
✅Helårsdæk,
✅Prisen er inklusiv nummerplader,
*Der tages forbehold for taste/trykfejl,
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 245.002 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.155 kg |
| Bredde | 176 cm |
| Længde | 446 cm |
|---|---|
| Højde | 147 cm |
| Lasteevne | 615 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 930 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Fartpilot |
|---|---|
| ABS-bremser | Højdejust. førersæde |
| Aftageligt træk | Isofix |
| Aircondition | Kørecomputer |
| Alufælge | Multifunktionsrat |
| Anhængertræk, aftagl. | Sædevarme |
| CD/radio | Splitbagsæde |
|---|---|
| El-klapbare sidespejle |