Mazda 21,6 DE Advance 5d
Kontantpris
24.500 kr.Detaljer
| Modelår | 2010 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2010 |
| Kilometertal | 238.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 23,8 km/l |
| CO2 udledning | 112 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.920 kr. / år |
| Ydelse | 90 hk/210 nm |
| Acceleration | 11,4 sek. |
| Tophastighed | 173 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 800 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Mazda 2 1,6 DE Advance 5d
✅Kørt 228.000
✅Årgang 2010
✅Nysynet
✅Partikelfilter
Her får du en pålidelig og rigtig økonomisk Mazda 2, som er en god pendler. Den er billig i drift, kører langt på literen og er generelt en bil, der er nem at have med at gøre i hverdagen.
Bilen er nysynet og kører som den skal. Den fremstår flot både udvendigt og indvendigt. Lakken står pæn, og kabinen er velholdt, så den giver et rigtig godt samlet indtryk.
Kontakt os på Nr 25799001, for spørgsmål eller fremvisning📞
Åbningstider
Mandag til fredag 9-17.
Lørdag og søndag efter aftale.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 178.039 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.040 kg |
| Bredde | 170 cm |
| Længde | 390 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 500 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 800 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 42 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser |
|---|