Mazda 21,5 SkyActiv-G 90 Sky aut. 5d
Kontantpris
139.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2022 |
| Kilometertal | 83.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 18,5 km/l |
| CO2 udledning | 122 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.520 kr. / år |
| Ydelse | 90 hk/148 nm |
| Acceleration | 12,0 sek. |
| Tophastighed | 177 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 900 kg |
| Farve | Beigemetal |
Beskrivelse
Fin 1-ejers bil med alle service overholdt. Bilen er med kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. forsæder, splitbagsæde, alufælge, el-sidespejle, xenonlys, aftageligt træk, automatgear, aircondition, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, automatisk start/stop, navigation via , håndfrit til mobil, android auto, apple carplay, sd kortlæser, usb-a tilslutning, aux tilslutning, parkeringssensor (bag), dæktryksmåler, isofix, lygtevasker, db. airbags, antispin, esp, vognbaneassistent, mulighed for tilkøb af ekstra Cargarantie, ATTRAKTIV FINANSIERING MED OG UDEN UDBETALING!
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 193.822 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 280 liter |
| Vægt | 1.005 kg |
| Bredde | 170 cm |
| Længde | 407 cm |
|---|---|
| Højde | 150 cm |
| Lasteevne | 544 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 900 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 44 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Intelligent hastighedsassistent |
|---|---|
| ABS-bremser | Isofix |
| Aftageligt træk | Kørecomputer |
| Aircondition | Læderrat |
| Alufælge | Lygtevasker |
| Android auto | Multifunktionsrat |
| Anhængertræk, aftagl. | Navigation |
|---|---|
| Antispin | Nøglefri tænding |
| Apple carplay | Parkeringssensor (bag) |
| Automatgear | Sædebetræk, stof |
| Automatisk start/stop | Sædevarme |
| AUX tilslutning | SD kortlæser |
| Dæktryksmåler | Splitbagsæde |
| El-sidespejle | Stofindtræk |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fartpilot | USB A tilslutning |
| Fjernb. centrallås | USB tilslutning |
| Håndfrit til mobil | Vognbaneassistent |
| Højdejust. forsæde | Xenonlygter |