Mazda 21,5 SkyActiv-G 90 Sense 5d
Kontantpris
129.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2022 |
| Kilometertal | 60.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 20,8 km/l |
| CO2 udledning | 109 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.400 kr. / år |
| Ydelse | 90 hk/148 nm |
| Acceleration | 9,8 sek. |
| Tophastighed | 183 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 900 kg |
| Farve | Rødmetal |
Beskrivelse
⭐ HIGHLIGHTS ⭐
✅ 1 EJER
✅ HELÅRSHJUL
✅ APPLE CARPLAY & ANDROID AUTO
✅ FARTPILOT
✅ AIRCONDITION
✅ LED FORLYGTER
OG MEGET MERE!
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 154.824 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 280 liter |
| Vægt | 1.025 kg |
| Bredde | 170 cm |
| Længde | 407 cm |
|---|---|
| Højde | 150 cm |
| Lasteevne | 485 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 900 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 44 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| ABS-bremser | Helårshjul |
| Airbags | Læderrat |
| Aircondition | Multifunktionsrat |
| Android auto | Musikstreaming via bluetooth |
| Antispin | Nøglefri tænding |
| Apple carplay | Sædebetræk, stof |
|---|---|
| Centrallås | Splitbagsæde |
| El-sidespejle | Stofindtræk |
| Fartpilot | USB A tilslutning |
| Fjernb. centrallås | USB tilslutning |