Mazda 21,5 Hybrid Agile Comfort CVT 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2022 |
| Kilometertal | 49.000 km |
| Drivmiddel | Hybrid (Benzin + El) |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 26,3 km/l |
| Rækkevidde | - |
| Batterikapacitet | - |
|---|---|
| Energiforbrug | - |
| CO2 udledning | 87 g/km |
| Euronorm | 6 |
| Periodisk afgift | 1.200 kr. / år |
| Ydelse | 116 hk/- |
| Acceleration | 9,7 sek. |
| Tophastighed | 175 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 1 |
| Trækvægt | 450 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Bemærk særligt:
- Alle service udført ved autoriseret Mazda-værksted
- Leveres nyserviceret fra eget autoriserede Mazda-værksted!
- Lækker udstyrsmodel m. dellæder kabine, to-zoners klimaanlæg mm.
- Står på helårsdæk!
Vi tilbyder finansiering både med og uden udbetaling.
Kontakt salgsafdelingen på tlf. 75823288 for at høre mere!
12V udtag, Bakkamera, Bluetooth, DAB+ radio, El-foldbare spejle, El-håndbremse, Elruder for/bag, Fartpilot adaptiv, Håndfri telefon, Klimaanlæg 2-zoner, Kørecomputer, Multifunktionsrat, Musikstreaming via bluetooth, Nøglefri start, Automatisk op-/nedblænding, Regnsensor, Sædevarme for, Touchskærm, USB stik, 15" Alufælge, Fuld LED forlygter, LED kørelys, LED baglygter, Tågelygter, Armlæn, Delkunstlæderindtræk, Højdejusterbart førersæde, Højdejusterbart passagersæde, Læderrat, Multijusterbart rat, Rat m. varme, Splitbagsæde, ABS, Airbag, Auto hold, Antispin, ESP, Isofix, Lyssensor, Skiltegenkendelse, Vejbaneassistent, Automatisk nødbremsesystem, 1 ejer, Startspærre
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 231.719 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 286 liter |
| Vægt | 1.060 kg |
| Bredde | 175 cm |
| Længde | 394 cm |
|---|---|
| Højde | 150 cm |
| Lasteevne | 555 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 450 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 36 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 15 tommer Alufælge | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| 2 zone klima | Højdejust. førersæde |
| 4x el-ruder | Isofix |
| ABS-bremser | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Adaptiv fartpilot | Kørecomputer |
| Airbags | Læderrat |
| Alufælge | LED baglygter |
|---|---|
| Antispin | LED Kørelys |
| Auto hold | Multifunktionsrat |
| Auto. nødbremse | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk lys | Regnsensor |
| Automatisk nødbremsesystem | Sædevarme |
| Bakkamera | Skiltegenkendelse |
| DAB+ Radio | Splitbagsæde |
| Delkunstlæderindtræk | Tågelygter |
| El-klapbare sidespejle | USB A tilslutning |
| ESP / ESC | USB tilslutning |
| Fjernlysassistent | Varme i rat |
| Fuld LED forlygter | Vognbaneassistent |