Mazda 21,4 5d
Kontantpris
9.500 kr.Detaljer
| Modelår | 2007 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2007 |
| Kilometertal | 323.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 15,2 km/l |
| CO2 udledning | 151 g/km |
| Euronorm | 5 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 4.320 kr. / år |
| Ydelse | 80 hk/124 nm |
| Acceleration | 13,9 sek. |
| Tophastighed | 164 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 900 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Fin lille bil som har tjent os trofast igennem mange år, på korte og lange ture. Desværre slap den ikke igennem synet i denne omgang.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 154.495 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.025 kg |
| Bredde | 168 cm |
| Længde | 392 cm |
|---|---|
| Højde | 153 cm |
| Lasteevne | 475 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 900 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Nej |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
|---|---|
| Aircondition | Parkeringssensor (for) |
| Alufælge | Servo |
| El-ruder |