Mazda 21,3 Advance 5d
Kontantpris
24.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2008 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2008 |
| Kilometertal | 257.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 18,5 km/l |
| CO2 udledning | 124 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.760 kr. / år |
| Ydelse | 86 hk/122 nm |
| Acceleration | 12,9 sek. |
| Tophastighed | 172 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 900 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
🚗 Mazda 2 1.3 Advance 5d
💰 Pris: 24.900 kr.
📍 Km: 257.000 km
📅 Årgang: 2008
⛽ Brændstof: Benzin
📜 Tidligere reg.nr: YZ 58 200
🧰 Leveres nysynet & nyserviceret
✨ Velkørende og økonomisk bil
🔧 Udstyr & detaljer
🎛️ Multifunktionsrat
🪑 Stofindtræk
🪞 El-sidespejle
🔩 Trækkrog
🌬️ Aircondition
🪟 El-ruder
🔥 Sædevarme
📻 CD/Radio
🧒 Isofix
🎈 Airbag
🔐 Centrallås
💬 Praktisk info
📞 Tlf.: 26 12 86 96
📍 Nummerplader kan tilkøbes på stedet
🔁 Vi tager gerne din bil i bytte
🚚 Mulighed for levering i hele landet
💳 Attraktiv finansiering tilbydes
🕒 Åbningstider
🗓️ Mandag – Fredag: 08.00 – 16.00
📅 Lørdag: Efter aftale
☀️ Søndag: 11.00 – 16.00
En praktisk og driftssikker
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 147.806 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 930 kg |
| Bredde | 170 cm |
| Længde | 390 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 555 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 900 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 43 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| Airbags | Isofix |
| Aircondition | Multifunktionsrat |
| CD/radio | Sædebetræk, stof |
| Centrallås | Sædevarme |
| El-ruder | Stofindtræk |
| El-sidespejle | Træk |
|---|