Maserati GranCabrio4,7 Sport aut. 2d
Kontantpris(Uden afgift)
599.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2018 |
| Kilometertal | 74.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 6,9 km/l |
| CO2 udledning | 333 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 18.460 kr. / år |
| Ydelse | 460 hk/520 nm |
| Acceleration | 5,0 sek. |
| Tophastighed | 288 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
Flotteste og mest vellydende V8 cabriolet.
Trådløs CarPlay.
Yderst velkørende og alle service overholdt.
UDEN afgift og ex moms.
Bilen står pt. stilstand hos Breinholt & Ree leasingselskab
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Cabriolet |
| Bagagerumsstørrelse | 173 liter |
| Vægt | 1.880 kg |
| Bredde | 192 cm |
| Længde | 491 cm |
|---|---|
| Højde | 138 cm |
| Lasteevne | - |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 8 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Tankkapacitet | 75 l |
| Døre | 2 |