Land Rover Range Rover Sport3,0 P400 Dynamic HSE aut. 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2023 |
| Kilometertal | 20.747 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 10,0 km/l |
| CO2 udledning | 18 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 400 hk/550 nm |
| Acceleration | 5,7 sek. |
| Tophastighed | 242 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 3.000 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
Erhvervsleasing forslag:
Førstegangsydelse: Kr. 180.000, - ex. moms
Mdl. Ydelse: kr. 9.995, - ex. moms.
Restværdi: kr. 504.673 , - ex. moms og afgift.
Løbetid: 12 mdr.
Farve: Varesine Blue
• 23" Alufælge
• 360° Kamera
• 4 Zone Klima
• Adaptiv Fartpilot Med Kø-Assistent
• Adaptiv Undervogn
• Akustikglas I Bag
• Akustikglas I For
• Alcantara Loftbeklædning (Mørk)
• Ambiente Belysning
• Android Auto
• Apple CarPlay
• Automatgear
• Blindvinkelsassistent
• El Indst. Forsæder M. Memory
• El-Klapbare Sidespejle M/Varme
• Elektrisk Bagklap
• Fjernlysassistent
• Firehjulsstyring
• Fuld LED Forlygter
• Glastag (Panorama)
• Head-Up Display
• Intelligent Hastighedsassistent
• Justerbar Lændestøtte
• Køleskab I Midterkonsol
• Læderindtræk
• Luftundervogn
• Massage I Forsæder
• Multifunktions læderrat
• Parkeringssensor (Bag)
• Parkeringssensor (For)
• Ratgearskifte
• Skiltegenkendelse
• Sædekøling + varme i alle fire sæder
• Varme I Rat
• Vognbaneassistent
ALTID ATTRAKTIVE FORSIKRINGS PRISER.
Bilen er på lager til omgående levering.
Der tages forbehold for tastefejl.,
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 2.155.623 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 647 liter |
| Vægt | 2.310 kg |
| Bredde | 205 cm |
| Længde | 495 cm |
|---|---|
| Højde | 182 cm |
| Lasteevne | 910 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 3.000 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 6 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 90 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 22 tommer Alufælge | Fartpilot |
|---|---|
| 360° kamera | Fjernb. centrallås |
| 4 zone klima | Fjernlysassistent |
| ABS-bremser | Fod betjent bagklap |
| Adaptiv fartpilot | Fuld LED forlygter |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Fuldaut. klima |
| Adaptiv undervogn | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| Aircondition | Head-up display |
| Akustikglas i bag | Højdejust. førersæde |
| Akustikglas i for | Højdejust. forsæde |
| Alarm | Intelligent hastighedsassistent |
| Alcantaraindtræk | Isofix |
| Alufælge | Justerbar lændestøtte |
| Ambiente belysning | Klimaanlæg, 4-zonet |
| Android auto | Kørecomputer |
| Antispin | Læderindtræk |
| App integration | Læderrat |
| Apple carplay | Luftundervogn |
| Aut. nedbl. bakspejl | Massage i førersæde |
| Auto hold | Massage i forsæder |
| Auto. nødbremse | Mørk loftbeklædning |
| Auto. parkering | Mørktonede ruder i bag |
| Automatgear | Multifunktionsrat |
| Automatisk lys | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk nødassistent | Navigation |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri adgang |
| Automatisk parkeringssystem | Nøglefri tænding |
| Automatisk start/stop | Områdebelysning |
| Bagagerumsdækken | Panoramatag |
| Bakkamera | Parkeringssensor (bag) |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (for) |
| Blindvinkelassistent | Ratbetjent gearskifte |
| Centrallås | Ratgearskifte |
| City steering | Regnsensor |
| DAB radio | Sædebetræk, læder |
| DAB+ Radio | Sædekøling |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| Digitalt cockpit | Semi-automatisk parkeringssystem |
| Dobbelt bagagerumsbund | Skiltegenkendelse |
| El betjent bagklap | Sportssæder |
| El indst. førersæde | Svingbart træk (elektrisk) |
| El indst. førersæde m. memory | Tagræling |
| El indst. forsæder | Tonede ruder |
| El komfortsæder | Trådløs mobilopladning |
| El-justerbar lændestøtte | Træk |
| El-klapbare sidespejle | Træthedsregistrering |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle | USB C tilslutning |
| El-sidespejle m. varme | Varme i bagsæde |
| Elektrisk parkeringsbremse | Varme i forrude |
| Elsæder | Varme i rat |
| ESP / ESC | Vognbaneassistent |
Leasing
- Leasing typeFinansiel, ekskl. moms
- Månedlig ydelse9.995 kr.
- Førstegangsydelse180.000 kr.
- Totalpris i løbetiden299.940 kr.
- Restværdi(køber hæfter) 504.673 kr.
- Løbetid12 mdr.
- Antal kilometer inkluderet15.000 km/årligt
- ForsikringIkke inkluderet
- Service og vedligeholdIkke inkluderet