Land Rover Defender 1103,0 P400 HSE aut. 5d
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2020 |
| Kilometertal | 105.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 8,7 km/l |
| CO2 udledning | 261 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 9.200 kr. / år |
| Ydelse | 400 hk/550 nm |
| Acceleration | 6,1 sek. |
| Tophastighed | 191 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 3.500 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Land Rover Defender 110 P400 HSE - 105.000km - Årgang 2020
LEASINGFORSLAG:
Finansiel erhvervsleasing
- Førstegangsydelse kr. 75.000 ekskl. moms
- Månedlig ydelse 6.396 ekskl. moms
Finansiel privatleasing
- Førstegangsydelse kr. 93.750 inkl. moms
- Månedlig ydelse 7.995 inkl. moms
- Restværdi kr. 375.000 (ekskl. reg. Afgift ekskl. moms).
- Løbetid: 12 mdr
Vi tilbyder også split- og sæsonleasing!
Udstyr:
* Pangea green metallic
* El indst. førersæde m. memory m. køl og varme
* 19" Alufælge
* Panoramaglastag, elektronisk
* Blindvinkelassistent
* 360 kamera
* Lane assist
* Apple Carplay
* Tag i kontrastfarve
* Fjernlysassistent
* LED forlygter
* Varme i forrude
* Læderkabine, sort
* Køleskab
* Keyless Entry and Go
* Meridian surround sound
* Navigation
* Tonede bagruder
* Ratvarme
* Adaptiv fartpilot
* Smart View bakspejl m. kamera
* Luftundervogn
* Aftag. Anhængertræk op til 3.500 kg
Bilen kan fremvises på Østerbro - Nøjsomhedsvej 6, 2100 København Ø - Ring for aftale & besigtigelse.
Tlf:
- 20 27 19 38
- 22 77 31 31
- Der tages forbehold for tastefejl!
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 1.457.923 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 646 liter |
| Vægt | 2.361 kg |
| Bredde | 201 cm |
| Længde | 502 cm |
|---|---|
| Højde | 197 cm |
| Lasteevne | 804 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 3.500 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 6 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 90 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 2 zone klima | Fuld LED forlygter |
| 360° kamera | Fuldaut. klima |
| 4x el-ruder | Håndfrit til mobil |
| ABS-bremser | Højdejust. førersæde |
| Adaptiv fartpilot | Højdejust. forsæde |
| Aftageligt træk | Isofix |
|---|---|
| Airbags | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Aircondition | Kørecomputer |
| Alarm | Læderindtræk |
| Alufælge | Læderrat |
| Anhængertræk, aftagl. | LED baglygter |
| Antispin | Luftundervogn |
| App integration | Mørktonede ruder i bag |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Auto. nødbremse | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk lys | Nøglefri adgang |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri tænding |
| Blindvinkelassistent | Parkeringssensor (bag) |
| Centrallås | Parkeringssensor (for) |
| DAB radio | Regnsensor |
| Dæktryksmåler | Sædebetræk, læder |
| Digitalt cockpit | Sædevarme |
| El indst. førersæde | Skiltegenkendelse |
| El indst. førersæde m. memory | Soltag |
| El indst. forsæder | Stemmebetjening |
| El-justerbar lændestøtte | Tonede ruder |
| El-klapbare sidespejle | Træk |
| El-sidespejle | Udv. temp. måler |
| El-soltag | Varme i bagsæde |
| Elsæder | Varme i rat |
| ESP / ESC | Vognbaneassistent |
Leasing
- Leasing typeFinansiel, ekskl. moms
- Månedlig ydelse6.396 kr.
- Førstegangsydelse75.000 kr.
- Totalpris i løbetiden151.752 kr.
- Restværdi(køber hæfter) 300.000 kr.
- Løbetid12 mdr.
- Antal kilometer inkluderetIkke relevant
- ForsikringIkke inkluderet
- Service og vedligeholdInkl. serviceaftale (ekskl. dæk)