Lamborghini Urus4,0 5d
Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2019 |
| Kilometertal | 107.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 7,9 km/l |
| CO2 udledning | 325 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 11.680 kr. / år |
| Ydelse | 650 hk/850 nm |
| Acceleration | 3,6 sek. |
| Tophastighed | 305 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 3.500 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
Lamborghini Urus
12 måneders erhvervsleasing
* Førstegangsydelse kr. 160.000, - excl. moms
* Månedlig leasingydelse kr. 13.919, kr. - excl. moms
* Restværdi kr. 1.065.000 - excl. moms og afgift
12 måneders privat-flexleasing
* Førstegangsydelse kr. 200.000, - inkl. moms
* Månedlig leasingydelse kr. 17.399, kr. - inkl. moms
* Restværdi kr. 1.065.000, - excl. moms og afgift
Bilen har garanti til Juli 2026
Udstyr:
* 2-zone klimaanlæg
* 22" Sport Design alufælge
* 360° kamera
* Akropovic Sportsudstødning
* Alarm
* Adaptiv fartpilot
* ANIMA køremodus
* B&O lydanlæg
* Carbon interiør trim
* Carbon sidespejle
* Digitalt cockpit
* El indst. sidespejle m. memory & varme
* El indst. sportssæder m. memory
* Keramiske bremser
* Keyless
* Luftaffjedring
* Matrix beam LED lygter
* Metallak i Grigio Lynx
* Navigation
* Sædevarme for og bag
* Vejskilteassistent
* Vognbaneskiftassistent
* Vognbaneassistent
Fremvisning efter aftale
Der tages forbehold for tastefejl.
kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, læderindtræk, sportssæder, højdejust. førersæde, højdejust. forsæder, el indst. forsæder, el indst. førersæde, el indst. førersæde m. memory, justerbar lændestøtte, el-justerbar lændestøtte, el komfortsæder, massage i førersæde, massage i forsæder, mørk loftbeklædning, ambiente belysning, alufælge, 22" alufælge, el-sidespejle, el-sidespejle m/varme, el-klapbare sidespejle, el-klapbare sidespejle m/varme, led kørelys, fuld led forlygter, matrix led forlygter, adaptive forlygter, kurvelys, led baglygter, mørktonede ruder i bag, automatgear, ratgearskifte, aircondition, fuldaut. klima, 4 zone klima, centrallås, fjernb. centrallås, nøglefri adgang, nøglefri tænding, fartpilot, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædekøling, sædevarme, varme i bagsæde, el-ruder, 4x el-ruder, automatisk start/stop, el betjent bagklap, adaptiv undervogn, luftundervogn, elektrisk parkeringsbremse, cd/radio, dab+ radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, usb-a tilslutning, aux tilslutning, alarm, regnsensor, 360° kamera, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, automatisk lys, fjernlysassistent, isofix, skiltegenkendelse, airbag, antispin, esp, vognbaneassistent, blindvinkelsassistent
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 616 liter |
| Vægt | 2.154 kg |
| Bredde | 202 cm |
| Længde | 511 cm |
|---|---|
| Højde | 164 cm |
| Lasteevne | - |
| Max. trækvægt m/bremse | 3.500 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 8 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Tankkapacitet | 75 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 22 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 360° kamera | Fjernlysassistent |
| 4 zone klima | Fuld LED forlygter |
| 4x el-ruder | Fuldaut. klima |
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Adaptiv fartpilot | Højdejust. førersæde |
| Adaptiv undervogn | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| Adaptive forlygter | Isofix |
| Airbags | Justerbar lændestøtte |
| Aircondition | Klimaanlæg, 4-zonet |
| Alarm | Kørecomputer |
| Alufælge | Kurvelys |
| Ambiente belysning | Læderindtræk |
| Antispin | Læderrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | LED baglygter |
| Automatgear | LED Kørelys |
| Automatisk lys | Luftundervogn |
| Automatisk start/stop | Massage i førersæde |
| AUX tilslutning | Massage i forsæder |
| Bagagerumsdækken | Matrix LED forlygter |
| Bakkamera | Mørk loftbeklædning |
| Bakspejl m. nedbl. | Mørktonede ruder i bag |
| Blindvinkelassistent | Multifunktionsrat |
| CD/radio | Musikstreaming via bluetooth |
| Centrallås | Navigation |
| DAB+ Radio | Nøglefri adgang |
| Dæktryksmåler | Nøglefri tænding |
| Digitalt cockpit | Parkeringssensor (bag) |
| El betjent bagklap | Parkeringssensor (for) |
| El indst. førersæde | Ratbetjent gearskifte |
| El indst. førersæde m. memory | Ratgearskifte |
| El indst. forsæder | Regnsensor |
| El komfortsæder | Sædebetræk, læder |
| El-justerbar lændestøtte | Sædekøling |
| El-klapbare sidespejle | Sædevarme |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Skiltegenkendelse |
| El-ruder | Sportssæder |
| El-sidespejle | Tonede ruder |
| El-sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| Elektrisk parkeringsbremse | USB A tilslutning |
| Elsæder | USB tilslutning |
| ESP / ESC | Varme i bagsæde |
| Fartpilot | Vognbaneassistent |
Leasing
- Leasing typeFinansiel, ekskl. moms
- Månedlig ydelse13.919 kr.
- Førstegangsydelse160.000 kr.
- Totalpris i løbetiden327.028 kr.
- Restværdi(køber hæfter) 1.065.000 kr.
- Løbetid12 mdr.
- Antal kilometer inkluderetIkke relevant
- ForsikringIkke inkluderet
- Service og vedligeholdIkke inkluderet