Lamborghini Huracan5,2 Super Trofeo Omologata 2d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2022 |
| Kilometertal | 120 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 7,2 km/l |
| CO2 udledning | 331 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 13.440 kr. / år |
| Ydelse | 640 hk/565 nm |
| Acceleration | 3,0 sek. |
| Tophastighed | 310 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
Lamborghini Aventador SV Roadster
12 måneders erhvervsleasing
* Førstegangsydelse kr. 250.000, - excl. moms
* Månedlig leasingydelse kr. 32.485, - excl. moms
* Restværdi kr. 2.225.00, - excl. moms og afgift
12 måneders privat-flexleasing
* Førstegangsydelse kr. 312.500, - inkl. moms
* Månedlig leasingydelse kr. 40.606, - inkl. moms
* Restværdi kr. 2.225.000, - excl. moms og afgift
Vær opmærksom på service og garanti indtil og med maj 2027
Udstyr:
* 19" HEK letvægtfælge
* Bagkamera
* Carbon diffusor
* Carbon frontlæbe
* Carbon interiør trim i mat carbon
* Carbon luftindtag
* Carbon skålsæder
* Carbon spoiler
* Digitalt cockpit
* Elektrisk justerbare sidespejle
* Keramiske bremser lakeret i Verde
* Udvendigt kontrastpakke i Verde
* Speciallakering i Grigio Titans
* Sportsudstødning
Fremvisning efter aftale
Der tages forbehold for tastefejl.
kørecomputer, digitalt cockpit, multifunktionsrat, alcantaraindtræk, sportssæder, mørk loftbeklædning, alufælge, 20" alufælge, el-sidespejle, led kørelys, fuld led forlygter, adaptive forlygter, kurvelys, led baglygter, automatgear, ratgearskifte, aircondition, fuldaut. klima, 2 zone klima, fjernb. centrallås, centrallås, nøglefri tænding, fartpilot, udv. temp. måler, aut. nedbl. bakspejl, automatisk start/stop, el-ruder, adaptiv undervogn, frunk, cd/radio, dab+ radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, usb-a tilslutning, aux tilslutning, alarm, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, automatisk lys, airbag, antispin, esp
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Coupe |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.339 kg |
| Bredde | 195 cm |
| Længde | 455 cm |
|---|---|
| Højde | 122 cm |
| Lasteevne | - |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 10 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Tankkapacitet | - |
| Døre | 2 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fartpilot |
|---|---|
| 20 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
| ABS-bremser | Frunk |
| Adaptiv undervogn | Fuld LED forlygter |
| Adaptive forlygter | Fuldaut. klima |
| Airbags | Håndfrit til mobil |
| Aircondition | Klimaanlæg, 2-zonet |
|---|---|
| Alarm | Kørecomputer |
| Alcantaraindtræk | Kurvelys |
| Alufælge | LED baglygter |
| Antispin | LED Kørelys |
| Aut. nedbl. bakspejl | Mørk loftbeklædning |
| Automatgear | Multifunktionsrat |
| Automatisk lys | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk start/stop | Navigation |
| AUX tilslutning | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Parkeringssensor (bag) |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (for) |
| CD/radio | Ratbetjent gearskifte |
| Centrallås | Ratgearskifte |
| DAB+ Radio | Regnsensor |
| Dæktryksmåler | Sportssæder |
| Digitalt cockpit | Udv. temp. måler |
| El-ruder | USB A tilslutning |
| El-sidespejle | USB tilslutning |
| ESP / ESC |
Leasing
- Leasing typeFinansiel, ekskl. moms
- Månedlig ydelse32.485 kr.
- Førstegangsydelse250.000 kr.
- Totalpris i løbetiden639.820 kr.
- Restværdi(køber hæfter) 2.225.000 kr.
- Løbetid12 mdr.
- Antal kilometer inkluderetIkke relevant
- ForsikringIkke inkluderet
- Service og vedligeholdIkke inkluderet