Kia Stonic1,0 T-GDi Vision Edition+ DCT 5d
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2020 |
| Kilometertal | 107.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 19,2 km/l |
| CO2 udledning | 121 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.440 kr. / år |
| Ydelse | 120 hk/171 nm |
| Acceleration | 10,6 sek. |
| Tophastighed | 185 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.110 kg |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
Velholdt og velkørende Kia Stonic fra 2020 med den populære 1.0 T-GDi motor og automatgear (DCT).
Bilen kombinerer god brændstoføkonomi med komfort og køreglæde – perfekt som både bybil og pendlerbil.
En moderne crossover med høj indstigning, god plads og masser af udstyr – klar til ny ejer.
Garanti indtil 23/10-2027
Højdepunkter:
⭐ Automatgear
⭐ Bakkamera
⭐ Klimaanlæg
⭐ Sædevarme
⭐ Ratvarme
⭐ Navigation
Hos Autohuset Vestergaard får du altid:
🚚 Serviceaftaler til alle brugte biler. Priserne starter fra kun 130,- pr. måned!
💳 Attraktive finansieringsmuligheder med og uden udbetaling!
💼 Konkurrencedygtige forsikringer
🔄 Vi tager alle biler i bytte!
💳 Mulighed for udvidet garanti
🏁 Klik ind på Autohuset Vestergaard.dk og tryk på "Kom igang" for at se alle dine muligheder! Husk du har 14 dages returret og gratis hjemmelevering ved onlinekøb! 🚀
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 237.998 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 352 liter |
| Vægt | 1.118 kg |
| Bredde | 176 cm |
| Længde | 414 cm |
|---|---|
| Højde | 152 cm |
| Lasteevne | 552 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.110 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Fuldaut. klima |
|---|---|
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Alufælge | Læderrat |
| Android auto | Motorkabinevarmer |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Navigation |
|---|---|
| Bakkamera | Parkeringssensor (bag) |
| El-klapbare sidespejle | Sædevarme |
| Fartpilot | Træk |
| Fjernb. centrallås | Varme i rat |
| Fjernlysassistent |