Kia Stonic1,0 T-GDi Advance 5d
Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2018 |
| Kilometertal | 79.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 20,0 km/l |
| CO2 udledning | 115 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 120 hk/171 nm |
| Acceleration | 10,6 sek. |
| Tophastighed | 184 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.110 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
BEMÆRK: Sidste syn 12/02-2026
🚗 Highlights: 🚗
🔹 To-farvet lakering (Urban Grey m. orange kontrast-tag)
🔹 7" Touchskærm m. Navigation (Integreret kort)
🔹 Bakkamera m. dynamiske hjælpelinjer
🔹 Fuldautomatisk klimaanlæg
🔹 Automatisk Nødbremse
🔹 Vognbaneassistent
🔹 Apple CarPlay / Android Auto
🔹 Sædevarme (3-trins)
🔹 Ratvarme
🔹 Parkeringssensor bag
🔹 Smart High Beam (Automatisk op- og nedblænding)
🔹 Regnsensor & Auto. lystænding
🔹 Fartpilot m. hastighedsbegrænser
🔹 Mørktonede ruder i bag)
🔹 Statisk Kurvelys
🔹 DAB+ Radio
💲 Fordelagtige forsikring og finansierings muligheder med lav FAST rente.
📞Undgå at køre forgæves, ring for at booke en prøvetur.
, kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, stofindtræk, læderrat, højdejust. forsæder, højdejust. førersæde, splitbagsæde, alufælge, el-sidespejle m/varme, el-sidespejle, tågelygter, led kørelys, kurvelys, mørktonede ruder i bag, tagræling, aircondition, fuldaut. klima, varme i rat, centrallås, fjernb. centrallås, aut. nedbl. bakspejl, fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, 4x el-ruder, app integration, dab radio, dab+ radio, navigation, apple carplay, android auto, håndfrit til mobil, aux tilslutning, usb-a tilslutning, musikstreaming via bluetooth, alarm, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (bag), airbag, db. airbags, 4 airbags, automatisk lys, fjernlysassistent, dæktryksmåler, isofix, esp, antispin, vognbaneassistent, stemmebetjening, automatisk nødassistent
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 219.999 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 352 liter |
| Vægt | 1.072 kg |
| Bredde | 176 cm |
| Længde | 414 cm |
|---|---|
| Højde | 150 cm |
| Lasteevne | 568 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.110 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4 airbags | Fuldaut. klima |
|---|---|
| 4x el-ruder | Håndfrit til mobil |
| ABS-bremser | Højdejust. førersæde |
| Airbags | Højdejust. forsæde |
| Aircondition | Intelligent hastighedsassistent |
| Alarm | Isofix |
| Alufælge | Kørecomputer |
|---|---|
| Android auto | Kurvelys |
| Antispin | Læderrat |
| App integration | LED Kørelys |
| Apple carplay | Mørktonede ruder i bag |
| Aut. nedbl. bakspejl | Multifunktionsrat |
| Automatisk lys | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk nødassistent | Navigation |
| AUX tilslutning | Parkeringssensor (bag) |
| Bagagerumsdækken | Regnsensor |
| Bakkamera | Sædebetræk, stof |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædevarme |
| Centrallås | Splitbagsæde |
| DAB radio | Stemmebetjening |
| DAB+ Radio | Stofindtræk |
| Dæktryksmåler | Tågelygter |
| Digitalt cockpit | Tagræling |
| El-ruder | Tonede ruder |
| El-sidespejle | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle m. varme | USB A tilslutning |
| ESP / ESC | USB tilslutning |
| Fartpilot | Varme i rat |
| Fjernb. centrallås | Vognbaneassistent |
| Fjernlysassistent |