Kia Rio1,4 CVVT Attraction+ 5d
Kontantpris
79.990 kr.Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2016 |
| Kilometertal | 109.315 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 20,0 km/l |
| CO2 udledning | 115 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 109 hk/137 nm |
| Acceleration | 11,5 sek. |
| Tophastighed | 183 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.050 kg |
| Farve | Blåmetal |
Beskrivelse
Metallak, Bluetooth, Klima, Bak alarm, El indklap. spejle og blink i sidespejle, Supervison Cluster, Privacy Glass, Sædevarme, Tågelygter for, 17" Alufælge, Servostyring, ESP, EL-sideruder i for & bag., Højdejust.bart føresæde, ISG, Komfortblink, Læderrat og gearknob, LED positionslys, El-betjente sidespejle m/varme, Regnsensor, Navigation & bakkamera, Premium sædebetræk, Fartpilot & Speedlimiter, Audioanlæg CD/RDS radio, Fjernbetjent centrallås, Auto light control, DAB radio
Træk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 184.998 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.223 kg |
| Bredde | 172 cm |
| Længde | 405 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 377 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.050 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 43 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser |
|---|