Kia Rio1,2 CVVT Style+ 5d
Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2016 |
| Kilometertal | 99.500 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 21,2 km/l |
| CO2 udledning | 108 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 86 hk/121 nm |
| Acceleration | 13,1 sek. |
| Tophastighed | 168 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 900 kg |
| Farve | Blåmetal |
Beskrivelse
Vi holder åbent i påsken 🐣
Skærtorsdag: 10–13
Langfredag: 10–13
Påskedag: 10–13
2. påskedag: 10–13
⭐️ BLIV GODT KØRENDE FOR EN LAV MÅNEDLIG YDELSE OG FOR 0 KR I UDBETALING ⭐️
✍🏻 Køb nu, betal først til næste måned ved lån uden udbetaling
💵 Markedets mest attraktive finansieringsmuligheder, med og uden udbetaling.
📆 Hurtig sagsbehandling – få bilen med hjem samme dag.
⚙️ Autoriseret CarGarantie Forhandler – Danmarks absolut bedste forsikring med dækning i hele Europa, samt frit værkstedsvalg.
🚘 BOOKING:
*Book din besigtigelse/prøvekørsel inden eller uden for åbningstid på tlf. 71 99 91 77
🚘 Vi tager naturligvis din nuværende bil i bytte.
✅ Hos os er der ingen høje forhandleravancer, kun en rimelig pris for både køber og sælger.
🚗 BILENS HØJDEPUNKTER:
✔️ Aftageligt træk
✔️ Fartpilot
✔️ Navigation
✔️ Klimaanlæg
✔️ Parkeringssensor i bag
✔️ Musikstreaming via. bluetooth
✔️ Nødbremsefunktion
✔️ Flot servicebog
✔️ Tågelygter
✔️ DAB+ radio
*Angivne finansieringsforslag er med forbehold for renteændring og kreditgodkendelse
Vognnummer: 7431
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 134.996 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.167 kg |
| Bredde | 172 cm |
| Længde | 405 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 393 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 900 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 43 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
|---|---|
| Aftageligt træk | Håndfrit til mobil |
| Airbags | Højdejust. førersæde |
| Aircondition | Intelligent hastighedsassistent |
| Anhængertræk, aftagl. | Isofix |
| Antispin | Kørecomputer |
| Automatisk lys | Læderrat |
|---|---|
| Bagagerumsdækken | Multifunktionsrat |
| Bakkamera | Musikstreaming via bluetooth |
| Centrallås | Parkeringssensor (bag) |
| DAB+ Radio | Sædebetræk, stof |
| Dæktryksmåler | Stofindtræk |
| El-ruder | Tågelygter |
| El-sidespejle | Træk |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fartpilot | Vinterhjul |
| Fjernb. centrallås |