Kia Rio1,1 CRDi 75 Comfort 5d
Kontantpris(Engros/CVR)
34.800 kr.Detaljer
| Modelår | 2014 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2014 |
| Kilometertal | 206.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 27,8 km/l |
| CO2 udledning | 96 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.860 kr. / år |
| Ydelse | 75 hk/170 nm |
| Acceleration | 16,2 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 800 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
LEV. NYSYNET, kørecomputer, multifunktionsrat, el-sidespejle, aircondition, udv. temp. måler, 4x el-ruder, fjernb. centrallås, sædevarme, airbag, esp, isofix, sælges kun engros til cvr.nr.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 162.540 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.241 kg |
| Bredde | 172 cm |
| Længde | 405 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 399 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 800 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 43 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| ABS-bremser | Isofix |
| Airbags | Kørecomputer |
| Aircondition | Multifunktionsrat |
| Antispin | Sædevarme |
| El-sidespejle | Udv. temp. måler |
| ESP / ESC |
|---|