Kia Picanto1,0 GT-Line 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2021 |
| Kilometertal | 70.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 19,6 km/l |
| CO2 udledning | 115 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.520 kr. / år |
| Ydelse | 67 hk/96 nm |
| Acceleration | 14,8 sek. |
| Tophastighed | 158 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Rødmetal |
Beskrivelse
Super flot 1 ejers bil kørt 70.000 km alle service overholdt hos Kia så bilen har fabriksgaranti til 7-3-2028
bemærk GT- line model med masser af fine detaljer på bilen og udstyr
vi levere bilen nysynet og nr plader er med i pris
vi tilbyder finansiering hos Santander med og uden udbetaling
udstyr bla
, fuldaut. klima, 16" alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, fartpilot, varme i rat, sædevarme, 4x el-ruder, fjernb. centrallås, apple carplay, android auto, aux tilslutning, usb-a tilslutning, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, regnsensor, automatisk lys, bakkamera, isofix, antispin, vognbaneassistent, dæktryksmåler, mørktonede ruder i bag, tågelygter, splitbagsæde, delkunstlæderindtræk, læderrat, højdejust. førersæde, multifunktionsrat touchskærm m.m i udstyr
rigtig fin Picanto med flot design og holder 23,7 p l benzin
vi tager evt din gamle bil i bytte
åbent hverdage 8-17 søndag 11-15 eller efter aftale
ring inden i kører så i ikke kører forgæves Mvh Jørgen Juul-Jensen
forbehold for tastefejl
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 135.717 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | 255 liter |
| Vægt | 869 kg |
| Bredde | 160 cm |
| Længde | 360 cm |
|---|---|
| Højde | 149 cm |
| Lasteevne | 451 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 35 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| 4x el-ruder | Højdejust. førersæde |
| ABS-bremser | Isofix |
| Alufælge | Læderrat |
| Android auto | Mørktonede ruder i bag |
| Antispin | Multifunktionsrat |
| Apple carplay | Musikstreaming via bluetooth |
|---|---|
| Automatisk lys | Regnsensor |
| AUX tilslutning | Sædevarme |
| Bakkamera | Splitbagsæde |
| Dæktryksmåler | Tågelygter |
| Delkunstlæderindtræk | Tonede ruder |
| El-klapbare sidespejle m. varme | USB A tilslutning |
| Fartpilot | USB tilslutning |
| Fjernb. centrallås | Varme i rat |
| Fuldaut. klima | Vognbaneassistent |