Kia Picanto1,0 Active Eco 5d
Kontantpris
34.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2012 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2012 |
| Kilometertal | 214.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 24,4 km/l |
| CO2 udledning | 94 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 69 hk/94 nm |
| Acceleration | 14,4 sek. |
| Tophastighed | 153 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 700 kg |
| Farve | Koksmetal |
Beskrivelse
Highlights:
- Nysynet 16/03/2026
- Tidligere undervognsbehandlet
- Motor med kædetræk
- Fuld servicebog
- 24,4 km/l
- Træk til 700 kg.
- 460 Halvårlig afgift
- 6 måneders garanti på motor, gearkasse og kobling
FINANSIERING MED OG UDEN UDBETALING TILBYDES!
Splitbagsæde, bagagerumsdækken, stofindtræk, højdejust. førersæde, helårshjul, træk til 700 kg, led kørelys, udv. temp. måler, fjernb. centrallås, el-ruder, cd/radio, airbag, esp, isofix, fuld servicebog, tidligere undervognsbehandlet, nyserviceret.
Vi er nummerpladeoperatør og kan sætte plader på din bil. Hos Niels O Auto har du altid mulighed for at give din gamle bil i bytte, uanset alder og stand.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 107.897 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 820 kg |
| Bredde | 160 cm |
| Længde | 360 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 520 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 700 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 35 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| Airbags | Isofix |
| Antispin | LED Kørelys |
| Bagagerumsdækken | Sædebetræk, stof |
| CD/radio | Splitbagsæde |
| El-ruder | Stofindtræk |
| ESP / ESC | Træk |
|---|---|
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |
| Helårshjul |