Kia Optima2,0 PHEV SW aut. 5d
Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2018 |
| Kilometertal | 167.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 36,4 km/l |
| Rækkevidde | (NEDC) 62 km |
| Batterikapacitet | 7,6 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 123 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | - |
| Euronorm | 6 |
| Periodisk afgift | 1.140 kr. / år |
| Ydelse | 205 hk/375 nm |
| Acceleration | 9,7 sek. |
| Tophastighed | 192 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
kørecomputer, digitalt cockpit, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, delkunstlæderindtræk, højdejust. førersæde, el indst. førersæde, splitbagsæde, alufælge, el-sidespejle, el-klapbare sidespejle, led kørelys, fuld led forlygter, led baglygter, træk, automatgear, aircondition, fuldaut. klima, 2 zone klima, centrallås, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, fartpilot, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, el-ruder, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, varme i rat, dab radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, usb-a tilslutning, aux tilslutning, bakkamera, parkeringssensor (bag), isofix, skiltegenkendelse, automatisk lys, fjernlysassistent, 6 airbags, antispin, esp, vognbaneassistent, automatisk nødbremsesystem
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 364.997 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 440 liter |
| Vægt | 1.691 kg |
| Bredde | 186 cm |
| Længde | 486 cm |
|---|---|
| Højde | 147 cm |
| Lasteevne | 509 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fartpilot |
|---|---|
| 4x el-ruder | Fjernb. centrallås |
| 6 airbags | Fjernlysassistent |
| ABS-bremser | Fuld LED forlygter |
| Adaptiv fartpilot | Fuldaut. klima |
| Aircondition | Håndfrit til mobil |
| Alufælge | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| Android auto | Isofix |
| Antispin | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Apple carplay | Kørecomputer |
| Aut. nedbl. bakspejl | Læderrat |
| Auto. nødbremse | LED baglygter |
| Automatgear | LED Kørelys |
| Automatisk lys | Multifunktionsrat |
| Automatisk nødbremsesystem | Musikstreaming via bluetooth |
| AUX tilslutning | Navigation |
| Bakkamera | Nøglefri tænding |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (bag) |
| Centrallås | Sædebetræk, stof |
| DAB radio | Sædevarme |
| Delkunstlæderindtræk | Skiltegenkendelse |
| Digitalt cockpit | Splitbagsæde |
| El indst. førersæde | Stofindtræk |
| El-klapbare sidespejle | Træk |
| El-ruder | USB A tilslutning |
| El-sidespejle | USB tilslutning |
| Elektrisk parkeringsbremse | Varme i rat |
| Elsæder | Vognbaneassistent |
| ESP / ESC |