Kia Optima1,7 CRDi 141 Advance SW 5d
Kontantpris(Engros/CVR)
65.708 kr.Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2016 |
| Kilometertal | 278.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 22,7 km/l |
| CO2 udledning | 117 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.920 kr. / år |
| Ydelse | 141 hk/340 nm |
| Acceleration | 10,2 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
ENGROS SALG TIL CVR NR,, kørecomputer, digitalt cockpit, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, alufælge, el-sidespejle, el-klapbare sidespejle, mørktonede ruder i bag, aircondition, fuldaut. klima, 2 zone klima, centrallås, fjernb. centrallås, fartpilot, sædevarme, varme i rat, el-ruder, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, dab radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, usb-a tilslutning, aux tilslutning, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), isofix, automatisk lys, 6 airbags, antispin, esp, vognbaneassistent, auto hold
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 394.998 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.620 kg |
| Bredde | 186 cm |
| Længde | 486 cm |
|---|---|
| Højde | 147 cm |
| Lasteevne | 520 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 70 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fuldaut. klima |
|---|---|
| 4x el-ruder | Håndfrit til mobil |
| 6 airbags | Højdejust. førersæde |
| ABS-bremser | Isofix |
| Aircondition | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Alufælge | Kørecomputer |
| Android auto | Læderrat |
|---|---|
| Antispin | Mørktonede ruder i bag |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Auto hold | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Navigation |
| AUX tilslutning | Parkeringssensor (bag) |
| Centrallås | Parkeringssensor (for) |
| DAB radio | Sædebetræk, stof |
| Digitalt cockpit | Sædevarme |
| El-klapbare sidespejle | Splitbagsæde |
| El-ruder | Stofindtræk |
| El-sidespejle | Tonede ruder |
| Elektrisk parkeringsbremse | USB A tilslutning |
| ESP / ESC | USB tilslutning |
| Fartpilot | Varme i rat |
| Fjernb. centrallås | Vognbaneassistent |