Kia e-Niro39 Vision 5d
Kontantpris
119.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2021 |
| Kilometertal | 77.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 289 km |
| Batterikapacitet | 39,2 kWh |
| Energiforbrug | 153 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 136 hk/395 nm |
| Acceleration | 9,8 sek. |
| Tophastighed | 153 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Blåmetal |
Beskrivelse
3 FASET + CCS OPLADNING
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 265.720 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 451 liter |
| Vægt | 1.592 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 438 cm |
|---|---|
| Højde | 157 cm |
| Lasteevne | 488 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Automatgear |
|---|