Kia Ceed1,6 PHEV Upgrade Intro SW DCT 5d
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2020 |
| Kilometertal | 250.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 76,9 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 50 km |
| Batterikapacitet | 5,8 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 116 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 29 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 1.040 kr. / år |
| Ydelse | 141 hk/265 nm |
| Acceleration | 10,8 sek. |
| Tophastighed | 195 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.300 kg |
| Farve | Blå |
Beskrivelse
⭐️ BLIV GODT KØRENDE FOR EN LAV MÅNEDLIG YDELSE OG FOR 0 KR I UDBETALING ⭐️
✍🏻 Køb nu, betal først til næste måned ved lån uden udbetaling
💵 Markedets mest attraktive finansieringsmuligheder, med og uden udbetaling.
📆 Hurtig sagsbehandling – få bilen med hjem samme hverdag.
⚙️ Autoriseret Fragus Forhandler – Danmarks absolut bedste forsikring med dækning i hele Europa, samt frit værkstedsvalg.
🚘 BOOKING:
*Book din besigtigelse/prøvekørsel inden eller uden for åbningstid på tlf. 71 99 91 77
🚘 Vi tager naturligvis din nuværende bil i bytte.
✅ Hos os er der ingen høje forhandleravancer, kun en rimelig pris for både køber og sælger.
🚗 BILENS HØJDEPUNKTER:
✔️ Syn til 2 måned 2028
✔️ Fuld servicebog - seneste service 28.1.2026 v. 243.815 km
✔️ Aftag. træk
✔️ 1 ejer
✔️ Adaptiv fartpilot
✔️ Vognbaneassistent
✔️ Automatisk parkering
✔️ Blindvinkelassistent
✔️ Skiltegenkendelse
✔️ Apple CarPlay & Android Auto
✔️ LED forlygter m. fjernlysassistent
✔️ Musikstreaming via bluetooth samt håndfri telefon
✔️ 2 zone fuldautomatisk klimaanlæg
✔️ Nøglefri adgang & start
✔️ Digital cockpit
✔️ Sædevarme
✔️ Varme i rat
✔️ Sæder i dellæder
✔️ El-klapbare sidespejle m. varme
✔️ Originale alufælge
✔️ Mørktonede ruder i bag
✔️ Tagræling
*Angivne finansieringsforslag er med forbehold for renteændring og kreditgodkendelse
Vognnummer: 1061
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 315.914 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 427 liter |
| Vægt | 1.522 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 461 cm |
|---|---|
| Højde | 147 cm |
| Lasteevne | 508 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.300 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Fartpilot |
|---|---|
| 2 zone klima | Fjernb. centrallås |
| 4x el-ruder | Fjernlysassistent |
| ABS-bremser | Fuld LED forlygter |
| Adaptiv fartpilot | Fuldaut. klima |
| Aftageligt træk | Håndfrit til mobil |
| Airbags | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| Aircondition | Højdejust. forsæde |
| Alufælge | Isofix |
| Android auto | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Anhængertræk, aftagl. | Kørecomputer |
| Antispin | Læderrat |
| Apple carplay | LED Kørelys |
| Aut. nedbl. bakspejl | Mørktonede ruder i bag |
| Auto. nødbremse | Multifunktionsrat |
| Auto. parkering | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk lys | Nøglefri adgang |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri tænding |
| Automatisk parkeringssystem | Parkeringssensor (bag) |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Regnsensor |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædebetræk, stof |
| Blindvinkelassistent | Sædevarme |
| CD/radio | Skiltegenkendelse |
| Centrallås | Splitbagsæde |
| Digitalt cockpit | Stofindtræk |
| El-klapbare sidespejle | Tagræling |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tonede ruder |
| El-ruder | Træk |
| El-sidespejle | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle m. varme | Varme i rat |
| ESP / ESC | Vognbaneassistent |