Kia Ceed1,6 CRDi 136 GT-Line Attraction SW 5d
Kontantpris
109.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2018 |
| Kilometertal | 109.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 25,6 km/l |
| CO2 udledning | 104 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.380 kr. / år |
| Ydelse | 136 hk/280 nm |
| Acceleration | 10,5 sek. |
| Tophastighed | 194 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
, Bluetooth, Klima, Sædevarme, 17" Alufælge, ESP, Foldenøgle, Læderrat, Regnsensor, Varme i rattet, Bagagerumspakke, LED baglygter, LED Kørelys, Tågelygter, Armlæn , Fartpilot m/speedlimiter, Parkeringssensor bag, GT-Line for & bagkofanger, GT-Line alupedaler,, højdejust. forsæder, splitbagsæde, vinterhjul, el-klapbare sidespejle m/varme, fjernb. centrallås, isofix, 6 airbags, usb-a tilslutning, navigation, aux tilslutning, aut. nedbl. bakspejl, 2 zone klima, træk 7000 kr, multifunktionsrat, tagræling, mørktonede ruder i bag, ikke ryger, service ok, synet 2/2026, attraktiv finansiering tilbydes også uden udbetaling, vi tager altid jeres gamle bil i bytte, dbfu medlem,
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 528 liter |
| Vægt | 1.332 kg |
| Bredde | 178 cm |
| Længde | 451 cm |
|---|---|
| Højde | 149 cm |
| Lasteevne | 588 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 53 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Mørktonede ruder i bag |
|---|---|
| 6 airbags | Multifunktionsrat |
| ABS-bremser | Navigation |
| Aut. nedbl. bakspejl | Splitbagsæde |
| AUX tilslutning | Tagræling |
| Bakspejl m. nedbl. | Tonede ruder |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Træk |
|---|---|
| Fjernb. centrallås | USB A tilslutning |
| Højdejust. forsæde | USB tilslutning |
| Isofix | Vinterhjul |
| Klimaanlæg, 2-zonet |