Kia Ceed1,6 CRDi 110 Attraction SW 5d
Kontantpris(Kommissionssalg)
72.700 kr.Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2018 |
| Kilometertal | 208.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 25,6 km/l |
| CO2 udledning | 104 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.380 kr. / år |
| Ydelse | 110 hk/280 nm |
| Acceleration | 11,5 sek. |
| Tophastighed | 188 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Brunmetal |
Beskrivelse
Nyserviceret med olie og nysynet , kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, alufælge, el-sidespejle, aircondition, fuldaut. klima, 2 zone klima, centrallås, fjernb. centrallås, fartpilot, sædevarme, el-ruder, 4x el-ruder, cd/radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, usb-a tilslutning, aux tilslutning, bakkamera, parkeringssensor (bag), træk, isofix, automatisk lys, 6 airbags, antispin, esp, undervognsbehandlet
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 259.223 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.332 kg |
| Bredde | 178 cm |
| Længde | 451 cm |
|---|---|
| Højde | 149 cm |
| Lasteevne | 588 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 53 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| 4x el-ruder | Højdejust. førersæde |
| 6 airbags | Isofix |
| ABS-bremser | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Aircondition | Kørecomputer |
| Alufælge | Læderrat |
| Antispin | Multifunktionsrat |
|---|---|
| Automatisk lys | Musikstreaming via bluetooth |
| AUX tilslutning | Navigation |
| Bakkamera | Parkeringssensor (bag) |
| CD/radio | Sædebetræk, stof |
| Centrallås | Sædevarme |
| El-ruder | Splitbagsæde |
| El-sidespejle | Stofindtræk |
| ESP / ESC | Træk |
| Fartpilot | USB A tilslutning |
| Fjernb. centrallås | USB tilslutning |
| Fuldaut. klima |