Kia Ceed1,0 T-GDi Prestige SW 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2022 |
| Kilometertal | 108.500 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 18,8 km/l |
| CO2 udledning | 121 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.520 kr. / år |
| Ydelse | 100 hk/172 nm |
| Acceleration | 12,0 sek. |
| Tophastighed | 183 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Smækket Udstyrsvariant til billige penge Medfølger
Der medfølger vinterhjul.
Udstyr vi vil nævne;
✔️Sædevarme
✔️Multifunktionsrat
✔️Apple carplay / Android auto
✔️Vinterhjul
✔️Dæktryksmåler
✔️Sædevarme
✔️Rat varme
✔️Stemmebetjening
✔️Bagkamera
✔️Vognbaneassistent
Mulige tilkøb:
✔️ Undervognsbehandling kr. 6.050,-
✔️ 24 mdr. garanti forsikring kr. 8.000,-
Se bilen på;
📍 Håndværkervej 22, 9000 Aalborg
🕒 Mandag - Fredag: 08.00–17.30
Lørdag: Lukket
Søndag: 11.00–17.00
🌐 Se alle vores biler på: Dytdyt.com
🚗 Kontakt
📞 98 13 71 00
📧 Salg@dytdyt.com
⭐️ VI TAGER GERNE DIN BRUGTE BIL I BYTTE, OG DEN NYE BIL KAN FINANSIERES MED OG UDEN UDBETALING.
(Betinget af endelig kreditgodkendelse)
kørecomputer, aircondition, 2 zone klima, varme i rat, fjernb. centrallås, sædevarme, 4x el-ruder, navigation, apple carplay, android auto, håndfrit til mobil, usb-a tilslutning, usb-c tilslutning, bakkamera, isofix, airbag, vognbaneassistent, vinterhjul, automatisk start/stop, elektrisk parkeringsbremse, automatisk lys, stemmebetjening, musikstreaming via bluetooth, app integration, udv. temp. måler, læderrat, multifunktionsrat, stofindtræk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 235.718 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 625 liter |
| Vægt | 1.218 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 460 cm |
|---|---|
| Højde | 147 cm |
| Lasteevne | 622 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Kørecomputer |
|---|---|
| 4x el-ruder | Læderrat |
| ABS-bremser | Multifunktionsrat |
| Airbags | Musikstreaming via bluetooth |
| Aircondition | Navigation |
| Android auto | Sædebetræk, stof |
| App integration | Sædevarme |
|---|---|
| Apple carplay | Stemmebetjening |
| Automatisk lys | Stofindtræk |
| Automatisk start/stop | Udv. temp. måler |
| Bakkamera | USB A tilslutning |
| Digitalt cockpit | USB C tilslutning |
| Elektrisk parkeringsbremse | USB tilslutning |
| Fjernb. centrallås | Varme i rat |
| Håndfrit til mobil | Vinterhjul |
| Isofix | Vognbaneassistent |
| Klimaanlæg, 2-zonet |