Kia Ceed1,0 T-GDi 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2021 |
| Kilometertal | 84.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 19,3 km/l |
| CO2 udledning | 119 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.520 kr. / år |
| Ydelse | 100 hk/172 nm |
| Acceleration | 11,8 sek. |
| Tophastighed | 183 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
Alle vores biler kan leveres med op til 24 mdr. garantiforsikring.,
kørecomputer, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, højdejust. forsæder, splitbagsæde, el-sidespejle, el-sidespejle m/varme, mørktonede ruder i bag, varme i rat, aircondition, fuldaut. klima, 2 zone klima, centrallås, fjernb. centrallås, fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, 4x el-ruder, automatisk start/stop, el betjente døre, cd/radio, dab radio, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, usb-a tilslutning, regnsensor, bakkamera, dæktryksmåler, isofix, automatisk lys, fjernlysassistent, 6 airbags, antispin, esp, vognbaneassistent, automatisk nødbremsesystem, 24 mdr. reklamationsret, attraktiv finansiering af din nye bil. Eksempel på denne bil udb.28.225, - ydelse 1.784,- vi kan også finansiere UDEN UDBETALING – giv os et kald for en snak herom på 47170800.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 205.720 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 395 liter |
| Vægt | 1.181 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 431 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 619 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fartpilot |
|---|---|
| 4x el-ruder | Fjernb. centrallås |
| 6 airbags | Fjernlysassistent |
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
| Aircondition | Håndfrit til mobil |
| Android auto | Højdejust. førersæde |
| Antispin | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| Apple carplay | Isofix |
| Aut. nedbl. bakspejl | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Auto. nødbremse | Kørecomputer |
| Automatisk lys | Læderrat |
| Automatisk nødbremsesystem | Mørktonede ruder i bag |
| Automatisk start/stop | Multifunktionsrat |
| Bagagerumsdækken | Musikstreaming via bluetooth |
| Bakkamera | Regnsensor |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædebetræk, stof |
| CD/radio | Sædevarme |
| Centrallås | Splitbagsæde |
| DAB radio | Stofindtræk |
| Dæktryksmåler | Tonede ruder |
| El betjente døre | Udv. temp. måler |
| El-ruder | USB A tilslutning |
| El-sidespejle | USB tilslutning |
| El-sidespejle m. varme | Varme i rat |
| ESP / ESC | Vognbaneassistent |